Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Barcelona wykłada kolejne miliony dla Rabiota
23 sierpnia 2018; 10:11, Pooldi

FC Barcelona nie odpuszcza walki o usługi 23-letniego pomocnika, Adriena Rabiota. Włodarze "Dumy Katalonii" przebili ofertę nowego kontraktu od PSG i są mocno zdeterminowani, aby pozyskać nowego gracza.

Jak podaje francuska prasa sportowa, Adrien Rabiot wciąż nie złożył podpisu pod nową umową z PSG, gdyż ta nie gwarantuje mu odpowiednich zarobków. Według doniesień klub z Parku Książąt proponuje Francuzowi 7, 2 milionów euro rocznie plus bonusy, zależne od sukcesów drużyny oraz samego zawodnika. Umowa obowiązywać miałaby do 2021 roku. Negocjacje między zawodnikiem a klubem trwają od kilku tygodni, a jednym z powodów, dla którego piłkarz nie złożył jeszcze podpisu pod umową ma być dyrektor sportowy, Antero Henrique, gdyż relacje obu panów mówiąc delikatnie są napięte. 

Całą sytuację bacznie monitoruje FC Barcelona, która od ponad dwóch lat marzy o ściągnięciu na Camp Nou Adriena Rabiota. "Blaugrana" złożyła juz  kolejną ofertę dla zawodnika. Tym razem opiewającą na sumę 10 milionów euro. Tym samym przewyższą Paryżan o niespełna trzy miliony euro. Po odejściu Andresa Iniesta w stolicy Katalonii brakuje zawodnika, który mógłby go zastąpić. Ponadto w dalszym ciągu mówi się o możliwym odejściu Sergio Busquetsa, dlatego Adrien Rabiot wydaje się być idealnym kandydatem do zajęcia miejsca w wyjściowym składzie FC Barcelona. Przypomnijmy, że obecna umowa Rabiota obowiązuje do końca sezonu 2018/19, więc jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, a będą chcieli na 23-latku zarobić muszą sprzedać go jeszcze w tym okienku. W przeciwnym razie w kolejnym sezonie odejdzie za darmo. 

Zatrzymanie Rabiota wydaje się być, najprawdopodobniej, najważniejszą operacją działaczy PSG tego lata. Wychowanek klubu ze stolicy jest całym mózgiem drużyny, z roku na rok jego kariera rozwija się wzorowo, a jego gra z każdym sezonem wygląda jeszcze okazalej. W tym sezonie rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty wszystkie trzy mecze. Zdobywając bramkę w pierwszej kolejce Ligue 1, w meczu z SC Caen, a w meczu o Trophee Des Champions zanotował asystę. Przypomnijmy, że okienko transferowe otwarte jest do 31 sierpnia do godziny 23:59, tym samym w Paryżu czeka bardzo pracowity tydzień negocjacji.

Źródło: www.barcablaugranes.com

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(4)
Bee
Pewnie się da, ale pewnie nie ma kto.
23 sierpnia 2018; 20:18
Strasznie mało newsów wrzucacie. Na pewno da się więcej pisać.
23 sierpnia 2018; 18:09
Bee
Zastanawia mnie ile w tym prawdy, a ile plotek. Bo jeśli dla gościa 7 milionów euro mało, to nie mam pytań. Jak zrobi prawdziwą karierę, jakieś trofeum zdobędzie, to pewnie będzie żądać ze 30. Facet powinien się mocno nad sobą zastanowić, w PSG ma szanse zrobić karierę, stać się ikoną klubu, co z czasem przełoży się na zarobki, w FCB pewnikiem skończy na ławce, a za rok będzie prosić o transfer.
23 sierpnia 2018; 15:23
niech w końcu odejdzie jak tak bardzo chce, nudne zaczyna się to robić.
23 sierpnia 2018; 10:41

Sklep PSG