Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Bernat: Jestem w 100% gotowy do gry
13 września 2018; 22:27, krzyssekk81

Nowy nabytek Paris Saint-Germain, Juan Bernat, który do stolicy Francji trafił z Bayernu Monachium za sumę 14 milionów €, na łamach oficjalnego serwisu klubowego podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zmiany otoczenia i celów na nadchodzącą kampanię.

Warto wspomnieć, iż 25-letni Hiszpan już jutro będzie miał szansę zadebiutować w barwach paryskiego zespołu. Początek ligowego starcia z AS Saint-Etienne o godzinie 20:45.• Przybycie do klubu


- Cieszę się, że mogę tu być, w Paris Saint-Germain, wielkiej drużynie. Nikt z nas, zawodników, nie ma żadnej gwarancji. Layvin [Kurzawa] ma teraz kontuzje. Przede wszystkim chciałbym życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jestem tu, by wypracować sobie miejsce w składzie. Z niecierpliwością czekam na piątek i nadchodzące wówczas spotkanie, a także nie mogę doczekać się gry z nowymi kolegami z zespołu.

• Presezon

- Czuję się dobrze, jestem w 100% gotowy do gry. To trener zdecyduje, kto wybiegnie na murawę, lecz jestem gotów. W minionym sezonie nie byłem w stanie grać przez 4 miesiące ze względu na kontuzję. Po wszystkim były jeszcze inne problemy, prawdopodobnie również spowodowane przez owy uraz. Ale dziś, jestem gotowy. 

• Cele

- Będziemy rywalizować na czterech frontach. Celem jest zwycięstwo na każdym z nich. Oczywiście wszyscy wiemy, że będzie to trudne. Dla mnie, osobiście, celem jest granie tak dużo, jak to tylko możliwe i dojrzewanie jako piłkarz. 

• Aklimatyzacja

- Dopasowanie się do nowego miejsca zawsze jest trudne, ale uważam, że dla mnie jest nieco prostsze, ze względu na dwie rzeczy. Po pierwsze, trener miał realny wpływ na mój transfer. Po drugie, jest styl pasuje do mnie. Chce uzyskiwać dobre wyniki wraz z posiadaniem piłki. Zacząłem trenować w zeszłym tygodniu. Ze względu na przerwę reprezentacyjną, sporo graczy było nieobecnych. Teraz jednak jesteśmy w komplecie i w pełni sił, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Dopasowuję się bardzo szybko. Już czuję się dobrze.

• Rywalizacja

- Każdy zespół ma przynajmniej dwóch graczy na każdej pozycji, szczególnie w tak wielkim klubie, jak Paris Saint-Germain. Nie jestem więc tym zmartwiony. Celem każdego zawodnika jest wywalczenie swojego miejsca na każdym treningu i podczas spotkań. Jest nas wielu, a to, kto będzie na boisku, zależy od trenera.

• Kariera

- Zacząłem grę w futbol jako lewy skrzydłowy, a w wieku 20 lat zostałem obrońcą. To jest teraz moja nominalna pozycja, w cztero lub pięcioosobowej formacji. To miejsce, w którym na boisku czuję się najbardziej komfortowo, ale mogę też zagrać nieco wyżej.

Źródło: www.psg.fr / Foto: www.busybuddiesng.com

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG