Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Emery: Lo Celso ciężko pracował na swoją szansę i ją wykorzystał
17 stycznia 2018; 07:27, PSGKP

Nietypowo, bo w środku tygodnia zostanie rozegrana 21. kolejka spotkań francuskiej Ligue 1, w której Paris Saint-Germain zagra z Dijonem.

Poniżej zapis z przedmeczowej konferencji Unaia Emery'ego.

Unai Emery o sytuacji kadrowej: - Wśród graczy, którzy grali w niedzielę, niektórzy odczuwali ból w poniedziałek. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać po południu. Thiago Motta kontynuuje pracę z fizjoterapeutą. Nie zagra w środę i będzie pracował nad powrotem do zdrowia. Neymar? Trenował, ale być może będzie odczuwał ból jeszcze kilka dni. Zobaczymy, jak będzie po południu. Raczej będzie gotowy, ale może odczuwać pewien dyskomfort. Pastore? W poniedziałek wznowił treningi z zespołem. Wcześniej trenował indywidualnie, aby dogonić innych. Zobaczymy, co się wydarzy. To kolejna opcja.

Unai Emery o Dijonie:Dwa lata temu Dijon zyskało ogromną popularność  w Ligue 1. W zeszłym sezonie drużyna grała bardzo dobrze. Chcą robić show, tworzyć sytuacje. Mają wysokiej jakości graczy, takich jak Kwon czy Sammaritano. Jestem pewien, że będą mieć osobowość w środę. Lubią grać w piłkę. To trochę inna drużyna niż ta w poprzednim sezonie, lubię sposób ich gry.

Unai Emery o ochronie kreatywnych graczy: - Gracze z wyjątkowym talentem, którzy dryblują i trafiają do siatki, prawdopodobnie są bardziej narażeni na kontuzję. Wierzę, że sędziowie są tego świadomi i wiedzą, że muszą mieć na uwadze ich zdrowie. Sędziowie są profesjonalni, prowadzą mecze, mogą je oglądać i wiedzieć, co może stać się takim zawodnikom. Są świadomi potrzeby ochrony graczy i piłki nożnej. 

Unai Emery o Giovanim Lo Celso: - Przyjechał tutaj rok temu i pracował z ogromną pokorą, aby stworzyć sobie możliwości. Zagrał jedną minutę, potem dwie, a potem piętnaście. Wygrał czas gry, rozwijał się poprzez pracę, szedł krok po kroku. To dobry przykład piłkarza, który ciężko pracował, a kiedy dostał szansę, wykorzystał ją.

Źródło: www.psg.fr / Foto: www.psg.fr

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG