Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Emery: Zależy nam na rozwoju akademii
13 marca 2018; 17:44, Pooldi

Tradycyjnie przed kolejnym ligowym spotkaniem na konferencji prasowej stawił się trener PSG, Unai Emery. Hiszpan, mimo ogromnej przewagi w ligowej tabeli nad grupą pościgową, zapowiada walkę i pełną mobilizację do samego końca sezonu. 

W środę kolejnym rywalem Paryżan będzie ekipa Angers, która po 29. kolejkach zgromadziła 32. punkty o cztery więcej niż ostatni zespół zagrożony spadkiem do Ligue 2. Hiszpański trener PSG nie zamierza lekceważyć rywala i wystawi możliwie najmocniejszy skład. Z kilku graczy jednak nie będzie mógł skorzystać z powodu urazów: - Mam pewne wątpliwości, co do stanu zdrowia Marquinhosa oraz Javiera Pastore. Na pewno nie zagra Lass, który jest zawieszony. Thomas Meunier poczuł delikatny dyskomfort podczas poniedziałkowej sesji treningowej. Ostateczną decyzję podejmiemy po wtorkowych zajęciach. 

- Z ekipą Angers zagramy przed własną publicznością, na Parc des Princes. Zdajemy sobie sprawę, że godzina rozegrania meczu nie jest zbyt sprzyjająca, ale wierzymy, że będzie nas dopingować rzesza najwierniejszych fanów. Nasi przeciwnicy są w dobrej formie, w ostatnich trzech spotkaniach zgromadzili siedem punktów. Z pewnością nie złożą broni przed spotkaniem, my zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zgromadzić kolejny komplet punktów na naszym koncie, a naszym fanom dostarczyć wiele radości. 

- Cieszę się z tego jak drużyna zaprezentowała się w ostatnim spotkaniu z FC Metz. To był dla nas trudny egzamin po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, dobrze zareagowaliśmy na niepowodzenie. Pokazaliśmy charakter, gdyż wszyscy mamy jasno nakreślone cele. Zdajemy sobie sprawę, że odpadnięcie w 1/8 to rozczarowanie, ale wciąż liczymy się w grze o trofea na krajowym podwórku, których nie zamierzamy odpuścić. 

- Akademia piłkarska jest dla nas bardzo istotna. Staramy się stworzyć dla naszych młodych zawodników jak najlepsze warunki do rozwoju. Dajemy jak najwięcej okazji juniorom do treningów z pierwszym zespołem PSG. Jeśli pokażą się z dobrej strony na sesjach, mogą liczyć na grę. Dla klubu to bardzo ważne, aby nasi podopieczni stawali się graczami światowej klasy.

Emery wypowiedział się także na temat zawodników, których w ostatnim czasie media łączyły z innymi zespołami. 

- Christopher Nkunku jest młodym, utalentowanym i skromnym zawodnikiem. Z dobrej strony pokazał się już w zeszłym sezonie, dlatego postanowiliśmy wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawić go w naszym zespole. Ostatnimi występami tylko potwierdza słuszność tej decyzji. 

- Marco Veratti potrzebuje więcej doświadczenia do dalszego rozwoju. To człowiek o wielkim charakterze, osobowości, często wspólnie rozmawiamy. Sądzę, że może nauczyć się trzymać nerwy na wodzy, to z pewnością pomoże mu stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Nikt nie wątpi w jego możliwości. Marco to przyszłość PSG. Jest niezwykle ważnym elementem naszego projektu.

- Kevin Trapp to wielki profesjonalista. Trenuje ciężko każdego dnia na treningach. Otrzymywał w tym sezonie szanse w meczach pucharowych. Pod koniec sezonu powinien jeszcze otrzymać kilka możliwości do pokazania swoich umiejętności.

 

Źródło: www.en.psg.fr

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG