Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Festiwal bramek na PdP. PSG gromi Bordeaux
30 września 2017; 18:54, krzyssekk81

W meczu rozpoczynającym sobotnie poczynania francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain rozgromił zajmujące przed tą kolejką trzecią lokatę Bordeaux.

Podopieczni Unaia Emery'ego dostarczyli zgromadzonym na Parc des Princes kibicom wiele emocji już od pierwszych momentów spotkania. W 5' minucie gry arbiter główny, François Letexier podyktował rzut wolny w okolicy pola karnego gości. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Neymar, który zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę. Uderzenie to okazało się na tyle skuteczne, iż dało Paryżanom prowadzenie.

Kilka chwil później było już 2:0. Świetna i szybka wymiana podań Neymara z Mbappé pozwoliła Brazylijczykowi wyjść na czystą pozycję, a następnie obsłużyć Cavaniego, który podwyższył rezultat.

Autorem kolejnego trafienia był defensor gospodarzy, Thomas Meunier. Belg wbiegł w pole karne i wykorzystał podanie Yuriego Berchiche, które pierwotnie adresowane było do Kyliana Mbappé. 18-latek w przeciwieństwie to Meuniera nie trafił jednak w futbolówkę.

Goście z Bordeaux starali się odwrócić losy spotkania. W 31' minucie impuls do ataku dał Younousse Sankhare, który wykorzystał mijające Alphonse Aréolę podanie od Nicolasa De Preville i skierował piłkę do pustek bramki.

Plany Żyrondystów na odrobienie wyniku dość szybko spaliły na panewce. Niespełna dziesięć minut po ich trafieniu prowadzenie gospodarzy podwyższył Neymar, który pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką jednego z defensorów.

Paryżanie nie mieli dość i kontynuowali swoje ataki. Tuż przed przerwą swojego trafienia doczekał się Julian Draxler. Niemiec w piękny sposób wykorzystał podanie od Kyliana Mbappé, strzelając z woleja po długim słupku bramki Costila.

W drugiej części gry tempo spotkania zostało nieco spowolnione, lecz Paryżanie wciąż byli w stanie dochodzić do sytuacji strzeleckich. Jedna z nich, ta z 58' minuty zakończyła się kolejną bramką, tym razem autorstwa Kyliana Mbappé, który po asyście finalnie doczekał się własnego trafienia. 18-latek wykorzystał fenomenalne zagranie Juliana Draxlera i zdobył gola numer 6 dla PSG.

Wynik rywalizacji w 89' minucie z rzutu karnego ustalił Malcolm. Jedenastkę faulem sprokurował prawy defensor Paris Saint-Germain, Thomas Meunier.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)