Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Jérôme Leroy: PSG ma najlepszy atak na świecie
22 października 2017; 20:44, krzyssekk81

Jérôme Leroy, czyli 42-letni Francuz, który w latach 1994-1999 oraz 2002-2003 reprezentował barwy Paris Saint-Germain, udzielił wywiadu na łamach oficjalnej strony klubowej wicemistrza Francji.

Mecz pomiędzy Paris Saint-Germain i Marsylią jest wyjątkowy dla obu drużyn, czyż nie?

- To starcie wykracza poza granicę futbolu. Nawet ci ludzie, którzy nie oglądają na co dzień piłki nożnej, są nim zainteresowani. Spotkaniu towarzyszy zawsze elektryzująca atmosfera i wspaniałe przedstawienie na europejskim poziomie. Pamiętam, że kiedy grałem dla PSG, kibice na trybunach zachowywali się inaczej. To oni popchnęli nas do zwycięstwa z Marsylią.


Grałeś dla obu drużyn, czy masz jakieś wyjątkowe wspomnienia z Le Classique?

- Nie zapomniałem zwycięstwa PSG z Marsylią [to z marca 2003 roku, 3:0], kiedy to błyszczał Ronaldinho. Miał potencjał i wiedział, jak wzbić się na wyżyny swoich umiejętności w kluczowych momentach. Ja strzeliłem wówczas dwie bramki i pokazałem paryskiej publiczności, że zawsze daje z siebie wszystko. Była to dla mnie również okazja do rewanżu, bowiem rok wcześniej nie mogłem wystąpić przeciwko OM ze względu na zawieszenie. Niektórzy sugerowali, że nie chciałem po prostu grać przeciwko swoim byłym kolegom z zespołu. Ludzie często mówili, iż jestem najemnikiem, bo w swojej 20-letniej karierze grałem dla wielu drużyn na wysokim poziomie, ale ja zawsze dawałem z siebie wszystko na boisku.


Co myślisz o starcie sezonu w wykonaniu PSG?

- Jestem fanem tenisu i dla mnie, jest to mniej więcej jak światowy ranking. PSG było blisko czołowej piątki, a teraz plasuje się na trzecim, może drugim miejscu, a to dopiero początek. Są jeszcze silniejsi od momentu przybycia Neymara i Mbappé. Paris Saint-Germain ma w składzie przyszłego najlepszego zawodnika na świecie, właśnie Neymara, a także jego następcę w postaci Kyliana, dwóch nadzwyczajnych graczy. Mbappé jest wyjątkowy, może grać na każdej pozycji, nawet prawej obronie! Jestem również fanem Rabiota i mam nadzieję, że całą karierę spędzi w Paryżu. On może zapisać się na kartach historii tego klubu, być pierwszym produktem akademii młodzieżowej, który zostanie tu na dłużej i będzie wzorcem dla kolejnych pokoleń. Chciałbym mieć taką szansę, podobnie jak wielu w paryskiej szkółce.


Jak przewidujesz niedzielny mecz?

- To wyjątkowe spotkanie i Paryżanie będą zmotywowani. Kiedy Neymar zobaczy tę atmosferę, przypomną mu się derby w Brazylii i zagra wspaniale, podobnie jak Ronaldinho za moich czasów. Bardzo chcę zobaczyć to starcie. Początek może być dla PSG trudny ze względu na kibiców gospodarzy dopingujących ich zespół, ale trio Neymar-Cavani-Mbappé tworzy na ten moment najlepszy atak na świecie i mogą poważnie skrzywdzić Marsylię. Jeśli PSG zagra dobrze, przewiduję zwycięstwo 3:0, podobne jak nasze z 2003 roku, które zakończyło 15 lat oczekiwania na triumf na Stade Velodrome. 

Źródło: www.psg.fr / Foto: www.paris-canalhistorique.com

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG