Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Kolejne zwycięstwo w Le Classique! PSG pokonuje OM
28 lutego 2018; 23:27, krzyssekk81

Paris Saint-Germain po raz drugi w ciągu kilku dni pokonał przed własną publicznością Olympique Marseille 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisali się Angel Di Maria (dwukrotnie) oraz Edinson Cavani.

Tym samym Paryżanie zapewnili sobie awans do półfinału Coupe de France, w którym to zameldowały się już dwie ekipy - Chambly oraz Les Herbies. Co ciekawe, oba zespoły występują na co dzień w 3 szczeblu rozgrywek ligowych (National). Warto również zaznaczyć, iż wspomniane Les Herbies plasuje się obecnie na 18. pozycji.

Ostatniego półfinalistę poznamy dopiero jutro, a będzie nim lepszy z pary SM Caen - Olympique Lyon.

Przebieg meczu:

5' - Obie ekipy spokojnie weszły w to spotkanie, głównie wymieniając między sobą krótkie podania w okolicach środka boiska.
7' - Pierwsza groźna okazja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z okolic narożnika boiska defensywa OM zdołała wybić piłkę. Ta wpadła jednak wprost pod nogi Yuri'ego Berchiche, który posłał futbolówkę w światło bramki przyjezdnych. Na stanowisku jednak Steve Mandanda.
9' - W natarciu ponownie PSG. Tym razem lewą stroną z kontratakiem rusza wspomniany Berchiche. Defensor wypuścił wybiegającego za linie obrony Di Marię, ten z kolei obsłużył podaniem wbiegającego w środku Edinsona Cavaniego. El Matador posłał jednak piłkę wysoko nad bramką.
19' - Na murawie czuć atmosferę klasyku. Obie ekipy grają agresywnie. Jeden z fauli stworzył niebezpieczną sytuację dla Marsylii, lecz ostatecznie do niczego nie doszło.
23' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Paryżan. Piłka trafia pod nogi nieupilnowanego Abdennoura, lecz ten mimo dogodnej pozycji nie zdołał oddać strzału.
37' - Na przełomie ostatnich kilkunastu minut spotkanie wyraźnie zdominowali gospodarze. Swoje okazje miał aktywny Berchiche, Cavani czy Di Maria, lecz po żadnej z nich Paryżanie nie mogli zdobyć bramki.
45+1' - GOL! Podopieczni Unaia Emery'ego powstrzymali wychodzących z kontratakiem gości, po czym rozpoczęli kreowanie własnej akcji. Po chwilowym zamieszaniu z piłką przy nodze znalazł się Julian Draxler. Niemiec szybko obsłużył lepiej ustawionego Di Marię, a ten po przyjęciu bez zastanowienia oddał strzał na bramkę rywala. Futbolówka odbiła się jeszcze od defensora OM, po czym wpadła do siatki.

48' - GOL! Paryżanie rozpoczynają drugą połowę z wysokiego "C". Do siatki ponownie trafia Di Maria. Argentyńczyk wykorzystał poślizg Cavaniego i niefrasobliwość defensywy OM, która nie przecięła niskiego dośrodkowania z lewej strony boiska. Angel zamknął akcję strzałem, który ponownie po rykoszecie przyniósł mu trafienie.
49' - Di Maria nie spoczywa na laurach. Tym razem Argentyńczyk spróbował swojego szczęścia z dystansu, lecz posłał futbolówkę obok bramki Mandandy.
52' - Goście nie zamierzali składać broni i wciąż próbowali stworzyć zagrożenie pod polem karnym PSG. Florian Thauvin bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego chciał zaskoczyć Kevina Trappa, lecz trafił tylko w boczną siatkę.
62' - Widowiskowa akcja w wykonaniu Draxlera. Niekryty Niemiec otrzymał świetne podanie górą od Marco Verrattiego, po czym uderzył z przewrotki, lecz nie trafił w bramkę.
64' - Swoją okazję na bramkę miał również Javier Pastore. Strzał głową Argentyńczyka z kilku metrów fenomenalnie sparował jednak goalkeeper rywali.
74' - Ciężar gry na swoje barki chciał wziąć Lucas Ocampos. Argentyńczyk dwukrotnie próbował swojego szczęścia z dystansu, dwukrotnie bez skutku.
81' - GOL! Piłkę w środku pola przejął Adrien Rabiot. Następnie gospodarze wymienili ze sobą serię szybkich podań, po czym Verratti posłał górną piłkę na wbiegającego Draxlera. Ten odegrał głową do Edinsona Cavaniego, który mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0.
89' - Oba zespoły wciąż stwarzają sobie okazje, lecz bez większego zagrożenia.
90+1' - Końcowy gwizdek arbitra. PSG Pokonuje OM 3:0.

Paris Saint-Germain - Olympique Marseille 3:0 (1:0)
1:0 45+1' Di Maria
2:0 48' Di Maria
3:0 81' Cavani

Paris Saint-Germain:
 Trapp - Meunier (79' Meunier), Thiago Silva (c), Kimpembe, Yuri Berchiche - Verratti, Thiago Motta (74' Diarra), Draxler - Mbappé (46' Pastore), Cavani, Di Maria

Olympique Marseille:
 Mandanda - Sarr, Rami, Abdennour, Sakai - Lopez, Luiz Gustavo (58' Camara) - Thauvin (53' Sari), Sanson (74' Amavi), Ocampos - Njie

Żółte kartki:
46' Meunier - 32' N'Jie