Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Kolejny festiwal bramek na PdP! PSG gładko pokonuje ASSE
14 września 2018; 23:02, krzyssekk81

W meczu 5. kolejki francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain bez większych problemów pokonało AS Saint-Etienne aż 4:0. Bramki dla podopiecznych Thomasa Tuchela tego wieczoru zdobywali Julian Draxler, Edinson Cavani, Angel Di Maria, a także 19-letni Moussa Diaby.

Nieco lepiej w to spotkanie weszli piłkarze gości, którzy już na początku stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje, lecz nie potrafili wyegzekwować żadnej z nich. Ostatecznie to Paryżanie zadali pierwszy cios. Marco Verratti posłał głęboką piłkę w pole karne rywala, tam trafiła ona na głowę Draxlera, który po jednym podbiciu przelobował bramkarza Saint-Etienne, dając tym samym PSG prowadzenie.

Na drugie trafienie tego wieczoru kibice zgromadzeni na Parc des Princes musieli czekać aż do 2 połowy. Po świetnym dograniu przez Rabiota z futbolówką przy nodze w polu karnym padł Edinson Cavani, z kolei sędzia wskazał na "wapno". Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę.

Prowadzenie w 76' minucie podwyższył Angel Di Maria. Argentyńczyk wykorzystał podanie z prawej strony pola karnego, a także nieporadność jednego z obrońców, od którego to nogi odbiła się piłka, podwyższając prowadzenie mocnym strzałem w róg bramki strzeżonej przez Ruffiera.

Ostateczny wynik dzisiejszego starcia ustalił 19-letni Moussa Diaby. Urodzony w Paryżu pomocnik skorzystał z przypadku oraz sprytu Cavaniego, dobijając piłkę do niemalże pustej strony bramki.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 4:0 (1:0)
1:0 22' J. Draxler
2:0 51' E. Cavani  (k.)
3:0 76' A. Di Maria
4:0 84' M. Diaby

Paris Saint-Germain: Areola - Meunier, Thiago Silva (c) (80' Kehrer), Kimpembe, Bernat - Verratti (68' Nkunku), Diarra (46' Diaby), Rabiot - Di Maria, Cavani, Draxler

AS Saint-Etienne: Ruffier - Gabriel, Perrin, Subotić, Kołodziejczak - Selnaes, M'Vila - Salibur (81' Berić), Khazri, Monnet-Paquet (54' Hamouma) - Diony (81' Diousse)

Żółte karki: 38' Rabiot - 63' Khazri