Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Maxwell: Kibice mogą być naszym dwunastym zawodnikiem
13 lutego 2017; 15:12, PSGKP

Brazylijski obrońca Paris Saint-Germain, Maxwell, udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Paris Saint-Germain w związku z nadchodzącym meczem z Barceloną.

PSG-Online: Maxwell, we wtorek Paris Saint-Germain zagra w meczu Ligi Mistrzów z Barceloną...

Maxwell: - To ogromne wyzwanie. Krótko mówiąc, będziemy musieli zagrać dwa wielkie spotkania, aby awansować dalej. Kluczem będzie zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby zagrać w kolejnym etapie. Musimy dać z siebie wszystko i trzymać się naszej filozofii gry. Nie chcemy być smutni tak jak w poprzednich sezonach. Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko Barcelonie. Wcześniejsze niepowodzenia zmusiły nas jednak do dokonania zmian. Chcemy dać z siebie wszystko i nie żałować niczego po tym spotkaniu.

Barcelona to przeciwnik, którego znacie bardzo dobrze - mierzyliście się ze sobą w ostatnich latach..

- Zawsze udawało nam się tworzyć sytuację na tle Barcelony. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, było to nieco trudniejsze. Barcelona ma ogromną jakość pod tym względem i potrafią sprawić problem każdej drużynie. Wiemy, czego się spodziewać i jeśli uda nam się wdrożyć w życie nasz plan, wiemy, że będziemy mieć swoje szansę.

Co będzie kluczem do sukcesu Twoim zdaniem?

- Musimy dokładnie przeanalizować Barcelonę pod względem taktycznym i znaleźć sposób, aby móc skorzystać z naszych szans. Oczywiście kluczowe znaczenie będzie mieć nasza postawa na boisku - musimy być maksymalnie skoncentrowani i skuteczni. To główna i najważniejsza sprawa. Mamy świadomość, że Thiago Motta nie może zagrać w tym meczu, co jest dla nas ogromną stratą, ponieważ to on zapewnia równowagę i harmonię w zespole. Na szczęście mamy kilku piłkarzy, którzy mogą go zastąpić. Musimy nastawić się na ciężką przeprawę w środku pola. Musimy zagrać świetnym meczu u siebie, aby mieć jak największe szansę podczas rewanżu w Barcelonie.

Barcelona miała pewne wzloty i upadki w tym sezonie... 

- Wiemy, że mieli pewne trudności w tym sezonie, ale wiedza ta nie może doprowadzić nas do ogormnego stopnia samozadowolenia. Mecz z Barceloną jest tylko i wyłącznie dwumeczem, a ich motywacja jest ogromna. Każdy mecz ma swoją własną historię. Mamy nadzieję, że przed nami dwa wielkie wieczory w naszym wykonaniu i wszystko ułoży się tak, jakbyśmy sobie życzyli.

Fakt, że gracie pierwszy mecz na Parc des Princes ma kluczową rolę?

- To będzie dodatkowym źródłem motywacji dla nas. Wiemy nasi kibice mogą być dla nas dwunastym zawodnikiem. Musimy czuć wsparcie, a Barça musi widzieć, że kibice pchają nas do przodu. Liczymy na wsparcie fanów, a my damy z siebie wszystko, aby na ich twarzach zagościł uśmiech.

Źródło: www.psg.fr / Foto: www.psg.fr

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG