Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Neymar już po operacji
2 marca 2018; 00:00, Pooldi

Największa gwiazda PSG oraz reprezentacji Brazylii, Neymar, jest już po operacji złamanej kości śródstopia. 26-latek będzie odpoczywał przez około trzy miesiące.

Jeszcze kilka dni temu nikt nie zakładał tak czarnego scenariusza. Diagnoza lekarska okazała się bardzo dotkliwa dla Neymara oraz całego zespołu PSG. Skrzydłowy najprawdopodobniej na boisku już się w tym sezonie nie pojawi. - Okres rekonwalescencji wyniesie od ponad dwóch do trzech miesięcy - stwierdził doktor Rodrigo Lasmar. 

Tym samym Brazylijczyk nie pomoże PSG w walce o Ligę Mistrzów, ale także stawia pod znakiem zapytania jego występ na mundialu w Rosji, który rozpocznie się 14 czerwca. 

Doktor Rodrigo Lasmar, który przeprowadził operację w Belo Horizonte podkreśla, że napastnik nie może się śpieszyć z powrotem na murawę. - Jego złamanie nie było typowe, gdyż pęknięta kość śródstopia zrasta się bardzo trudno - zauważa chirurg. 

Po operacji Neymar poruszając się na wózku inwalidzkim w obecności najbliższych udał się prywatnym samolotem do nieujawnionego celu. 

Wstępna diagnoza nie wydawała się aż tak drastyczna. Pierwotnie ojciec zawodnika mówił o sześciotygodniowej przerwie, podczas gdy trener Emery mówił o małej szansie na występ z Realem. Zdjęcia rentgenowskie i opinia doktora Lasmara przekreśliły wszelkie nadzieje. 

- Nie mogliśmy ryzykować. Tu potrzebna była ingerencja chirurgiczna. W przeciwnym wypadku wszystko mogło mieć odwrotny skutek. 

W tym sezonie licznik Neymara w PSG zatrzymał się na 28 bramkach w 30 występach we wszystkich rozgrywkach. Ostatni zanotował w sobotę w ligowym starciu z OM, kiedy to ze łzami opuszczał na noszach murawę Parku Książąt.  

Źródło: www.foxsports.com

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(3)
on jest dogadany z prezesem. to pralnia pieniedzy jak kiedys neapol. ma Pastore , Ben Arfe a i tak znowu wystawi do dupy sklad. szansa jest Di Maria. zobaczycie
5 marca 2018; 16:25
Trener to teraz będzie mówił,ze miał pecha i przez to go z roboty wyrzucili.
2 marca 2018; 09:24
Podczas gdy trener Emery mówił o małej szansie na występ z Realem, trener ma kuku mamuniu :)
2 marca 2018; 00:17

Sklep PSG