Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Noc rekordów na Parc des Princes
8 stycznia 2017; 09:16, PSGKP

Efektowne, sobotnie zwycięstwo z Bastią 7:0 w Pucharze Francji jest wynikiem, który znalazł swoje odzwierciedlenie na kartach historii Paris Saint-Germain.

PSG nie zdobyło bowiem siedmiu bramek w Coupe de France od 40 lat. Taki rezultat udało się zanotować 13 lutego 1977 roku, kiedy Paryżanie pokonali Fontainebleu 7:1, a Mustapha Dahleb strzelił cztery gole. Paryżanie poprawili ten wynik tylko, raz 14 października 1977 roku wygrywając 8:2 z Troyes, ale było to zwycięstwo ligowe.

Jednak siedmiu różnych strzelców siedmiu bramek (Thiago Silva, Adrien Rabiot Christopher Nkunku, Thiago Motta, Lucas, Angel Di Maria i Julian Draxler), jest wynikiem, który daje podopiecznym Unaia Emery'ego sukces, który mogą przypisać tylko sobie.

Aktualny rekord klubu z Parc des Princes był aktualny od 24 października 2000 roku, kiedy sześciu różnych zawodników wpisało się na listę strzelców w wygranym 7:2 meczu z Rosenborgiem w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA, a byli to: Federic Dehu, Christian, Nicolas Anelka (2), Peter Luccin, Laurent Leroy i Laurent Robert.

Sześciu różnych piłkarzy wpisywało się też na listę strzelców 20 stycznia 1994 roku w meczu z Côte Chaude, wygranym 10:0. Strzelali wówczas Rai (2), Chahtane (sam.), David Ginola (2), Xavier Gravelaine (3), Paul Le Guen i Laurent Fournier 

PSG potrzebowało zatem  2224 oficjalnych spotkań, aby na listę strzelców wpisało się siedmiu różnych piłkarzy.

Źródło: www.psg.fr

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG