Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Noty po wygranym meczu z Angers
25 sierpnia 2018; 23:26, Pooldi

W 3. kolejce Ligue 1 na Parc des Princes, PSG podejmowali drużynę z Angers. Podopieczni Thomasa wygrali 3:1, choć gra, zwłaszcza w pierwszej odsłonie, pozostawiała wiele do życzenia.

Niemiecki trener PSG zaskoczył wszystkich wstawiając do wyjściowego składu Thilo Kehrera. Dla 22-letniego Niemca był to debiut w zespole PSG. Ponadto zespół gospodarzy wyszedł w niecodziennym dla siebie ustawieniu 3-4-3. Po pierwszej połowie był remis 1:1. W przerwie Tuchel postawił na sprawdzone 4-3-3 i to przyniosło efekt w postaci lepszej gry i dwóch kolejnych bramek.

Noty

Alphonse Areola - 6 - Przy strzale Manganiego z rzutu karnego nie miał nic do powiedzenia. Strzał wykonany perfekcyjnie, ale poza tym pewny na przed polu i na linii. Kilka dobrych interwencji. Zupełnie nie było widać po nim, że zagrał pierwszy raz od niemal czterech miesięcy.

Thilo Kehrer - 4 - Młody defensor nie będzie najlepiej wspominał swojego debiutu. Dość nieoczekiwanie wyszedł w podstawowej jedenastce. Grał jedynie przez 45 minut. Zdążył w tym czasie sprokurować rzut karny. Pierwsze koty za płoty.

Thiago Silva - 7 - Bardzo pewny w swoim poczynaniach przez cały mecz. Bardzo dobrze dyrygował formacją defensywną i grą obronną całego zespołu.

Presnel Kimpembe - 6 - Jak każdy z naszych defensorów, słabsza pierwsza i dużo lepsza druga połowa. Dużo lepiej czuł się grając czwórką obrońców.

Thomas Meunier - 6 - Dużo walczył, starał się, biegał. Pozycja wahadłowego, najwidoczniej przypadła mu do gustu. Nieźle wyglądał jak na kogoś, kto niedawno wznowił treningi.

Marquinhos - 6 - Zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, defensywnego pomocnika. Tuchel miał na niego taki pomysł i chciał sprawdzić Brazylijczyka na tej pozycji. Andreą Pirlo to Brazylijczyk nie jest, ale skutecznie rozbijał wiele zapędów rywali.

Adrien Rabiot - 8 - Kolejny znakomity występ Francuza w tym sezonie. 23-latek udowadnia, że dorósł do roli lidera środka pola. Znakomicie balansował między defensywą a ofensywą. Wielka klasa.

Angel Di Maria - 6 - Argentyńczyk zaliczył asystę przy kapitalnej bramce Kyliana Mbappe. To w zasadzie tyle z pozytywów. "Klusek"  był ustawiony na pozycji wahadłowego, ale mało walczył w defensywie. Z pewnością więcej dałby drużynie, gdyby był ustawiony bliżej bramki rywala.

Neymar - 7 - Brazylijczyk z Angers zagrał bez fajerwerków, tak jak nas zdążył do tego przyzwyczaić. Mimo to zrobił, co do niego należało, czyli zaliczył kolejne trafienie i swoim podaniem otworzył Cavaniemu drogę do bramki. Statystyki idą w świat.

Edinson Cavani - 6 - Urugwajczyk zagrał pierwszy raz od meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Portugalią, kiedy to doznał groźnej kontuzji. Od razu przywitał się z nowym sezonem bramką. Dał z siebie wszystko. Przez 72 minuty starał się pokazać z jak najlepszej strony.

Kylian Mbappe - 8 - Man of the match. Kolejny fantastyczny mecz 19-latka. Mistrz świata zdobył przepiękną bramkę z woleja oraz zaliczył asystę przy bramce Neymara. Nie ma mocnych na Kyliana na początku sezonu i oby tak zostało do końca.

Rezerwowi:

Stanley N'soki - 6 - wszedł po przerwie, zmieniając Kehrera. Dał stabilność w środku i pozwolił Tuchelowi na grę czwórką obrońców,