Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Oceny zawodników wg Whoscored.com
4 lutego 2018; 21:33, Pooldi

Dziennikarze Whoscored.com wystawili noty zawodnikom PSG za wygrany mecz 3:0 z OSC Lille.

Alphonse Areola - 7,38 - Przez całe spotkanie gracze rywali trzy razy zmusili bramkarza PSG do interwencji. Za każdym razem Francuz wywiązywał się ze swojej pracy bez zarzutu. Wielkie brawa za skuteczną interwencje przy mocnym strzale Mendyla z pola karnego.

Dani Alves - 7,02 - Tradycyjnie aktywny w ofensywie, gorzej w defensywie. Zostawił na boisku sporo serca.

Thiago Silva - 7,29 - Kapitan dobrze kierował linią obrony. W całym spotkaniu miał pięć udanych odbiorów. Popełnił jeden błąd, po którym to bliski zdobycia bramki był w 17. minucie Mendyl.

Marquinhos - 7,38 - Podobnie jak jego rodak, kiedy trzeba było zatrzymywał wysoko ataki rywala. Spokojny mecz w jego wykonaniu.

Yuri Berchiche - 8,08 - Jedna z wyższych not w zespole. Druga bramka w barwach PSG, Często podłączał się do oskrzydlających akcji. Kolejny raz pokazał trenerwoi, że to jemu należy się miejsce w podstawowym składzie.

Javier Pastore - 6,78 - Starał się, ale niewiele z tego wynikało. Przy 62 kontaktach z piłką miał tylko 79% celnych podań. To nie najlepszy wynik jak na środkowego pomocnika. Na placu gry do 63. minuty.

Marco Veratti - 7,92 - W porównaniu do poprzednika, on w ciągu 84 minut spędzonych na murawie, wykonał aż 122, z czego 96% celnych. "Człowiek orkiestra" zespołu PSG. Pięć odbiorów i aż trzy kluczowe podania. Na notę in minus z pewnością wpływa niepotrzebna żółta kartka.

Gio Lo Celso - 8,1 - To był dzień Argentyńczyka. Wychodziło mu wszystko i strzelił swoją premierową, upragnioną bramkę. Ten mecz zapamięta na długo.

Angel Di Maria - 6,9 - Były zawodnik Realu Madryt spędził na murawie 71 minut. Był nawet blisko bramki w pierwszej połowie, jednak jego strzał instynktownie obronił bramkarz Lille. Dużo dośrodkowań, z czego większość marnej próby. Był mało aktywny, tylko 44 kontakty z piłką. Trener słusznie ściągnął go wcześniej z boiska.

Edinson Cavani - 6,73 - Najsłabszy spośród tych, którzy wybiegli od pierwszej minuty na boisko. Widać było, że ma dużą ochotę na wpisanie się na listę strzelców. Oddał sześć strzałów, z czego tylko dwa celne. Neymar z pewnością do tej pory wspomina mało altruistyczne zachowanie Urugwajczyka z pierwszej połowy, kiedy to spudłował w sytuacji sam na sam.

Neymar - 8,69 - Najlepszym zawodnikiem spotkania. Brazylijczyk nie tylko strzelił fantastyczną bramkę z rzutu wolnego, ale przez cały mecz był niezwykle aktywny i przysparzał defensywie gospodarzy najwięcej zagrożenia. Nie grał egoistycznie, często szukał swoimi zagraniami lepiej ustawionych partnerów.

Rezerwowi:

Thomasz Meunier - 6,4 - Belg spędził na murawie 19 minut. Zrobił to, co do niego należało.

Christopher Nkunku - 6,14- Francuz zmienił Verattiego na pięć minut przed końcem, więc trudno w jakikolwiek sposób skomentować jego występ.

Lassana Diarra - 7 - Dostał od Emery'ego 27 minut i w pełni wykorzystał ten dar od losu. Zaliczył asystę przy bramce Lo Celso. Poza tym dobrze się ustawiał, podawał, a nawet dryblował. Wykonał 37 podań (tylko o siedem mniej od Di Marii), mając przy tym 100% celność. Ktoś tu ostro szykuje się na starcie z Realem Madryt.