Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Oficjalnie: Yuri żegna się z Paryżem
2 lipca 2018; 22:39, Pooldi

Hiszpan po roku spędzonym w stolicy Francji wraca do ojczyzny. 28-latek związał się z Athletic Bilbao czteroletnim kontraktem. 

Yuri Berchiche nie zagrzał długo miejsca w PSG, ledwie rok trwała jego przygoda z ekipą z Parc des Princes. Zdążył w tym czasie zgarnąć we francuskich rozgrywkach wszystko, co jest możliwe, Puchar Francji, Puchar Ligi oraz Mistrzostwo Francji. Lewy obrońca dołączył do prowadzonej wówczas przez Unai'a Emery'ego jako zmiennik dla Layvin'a Kurzawy i wywiązywał się z tej roli bardzo przyzwoicie. Jego odejście jest jednak spowodowane widmem kary jaką może nałożyć UEFA na PSG za niestosowanie się do Finansowego Fair Play oraz chęć powrotu na San Mames, gdyż tam stawiał swoje pierwsze kroki w poważnym futbolu.

Baskijski klub wyłożył za defensora 20 milionów euro plus ewentualne pięć za spełnienie danych warunków. Umowa Hiszpana z nowym-starym zespołem będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22. 

Źródło: www.espn.co.uk

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(5)
Kurzawę zepsuł ten dekiel aurier. Jak się skumplowali, tak Kurzawa przestał grać.
4 lipca 2018; 01:51
Bee
Nie gwiazdorzył, widać było, że na boisku daje z siebie wszystko, brakowało tylko błysku. Przeciętniak, ale wolałbym jego niż Kurzawę.
3 lipca 2018; 15:44
Pogral swoje. Zarobił. Wrócił. Nie był zły ale też nie zachwycał.
3 lipca 2018; 13:58
Chyba pierwszy, na którym klub zarobił....
3 lipca 2018; 10:21
moim zdaniem dobrze, solidny gracz ale za słaby technicznie i bez finezji
2 lipca 2018; 23:21

Sklep PSG