Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Ostatni test przed starciem z Realem zaliczony
10 lutego 2018; 18:49, krzyssekk81

W meczu 25. kolejki francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain skromnie pokonał niżej notowanych gospodarzy, FC Toulouse 0:1. Jedyną bramkę podczas tej rywalizacji zdobył Neymar.

Dla Paryżan mecz ten był ostatnim testem przed środowym starciem na Estadio Santiago Bernabéu przeciwko Realowi Madryt. Mimo to Unai Emery postanowił nie oszczędzać swoich największych gwiazd i posłał do gry m.in. Neymara, Verrattiego (od 60' minuty) czy Kyliana Mbappé. Z powodu urazów mecz z wysokości trybun oglądali Edinson Cavani i Layvin Kurzawa.

Od początku spotkania PSG narzuciło swoje tempo gry i dłużej utrzymywało się przy piłce. Posiadanie przekładało się na sporą ilość sytuacji podbramkowych, których goście nie potrafili jednak wyegzekwować.

Jedną z wyróżniających się sytuacji było pudło Neymara, który z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza TFC. Swoje okazje mieli również gospodarze, lecz pozwoliło im to na jedynie jeden celny strzał, który ostatecznie nie zagroził jednak bramce strzeżonej przez Alphonse Aréolę. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnych trafień.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części starcia doskonałą okazję zmarnował duet Neymar-Di Maria. Brazylijczyk wbiegał z piłką w pole karne rywala, po czym uderzył po długim słupku. Futbolówka ewidentnie nie zmierzała w kierunku siatki, lecz szansę na zmienienie jej toru miał Argentyńczyk. 29-latek spóźnił się jednak o jedno tempo i nie zdołał dać gościom prowadzenia.

W 60' minucie swojego szczęścia ponownie spróbował Neymar. 26-latek był bliski trafienia po strzale z rzutu wolnego. Piłka minimalnie poszybowała jednak obok lewego słupka.

Przysłowie "do trzech razy sztuka" w przypadku Brazylijczyka pasowało dziś idealnie. Najpierw kontratak Paryżan rozpoczął Angel Di Maria, który po chwili długim podaniem na lewą flankę obsłużył właśnie Brazylijczyka. Ten przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, zwiódł rywala zwodem, a następnie oddał strzał, który po odbiciu się od defensora Toulouse wpadł do siatki.

Do końca meczu wiele się nie zmieniło. Paryżanie wciąż utrzymywali się przy piłce i kreowali sobie dogodne sytuacje, których jednak nie wykorzystali. Ostatecznie trzy oczka wpadają na konto gości, którzy wciąż są liderem francuskiej Ligue 1 z przewagą 13 oczek nad drugą Marsyllią.

FC Toulouse - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
68' 0:1 Neymar

FC Toulouse: Lafont - Amian Adou, Diop, Yago, Sylla - Blin, Cahuzac, Imbula Wanga - Jean (74' Mubele), Sanogo (77' Delort), Gradel

Paris Saint-Germain: Aréola - Dani Alves, Marquinhos (c), Kimpembe, Yuri Berchiche - Lo Celso, Diarra (60' Verratti), Rabiot (71' Pastore) - Di Maria (71' Draxler), Mbappé, Neymar

Żółte kartki: 40' Jean, 41' Gradel, 45' Sanogo, 59' Yago - 20' Rabiot, 55' Diarra