Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Paris Saint-Germain gromi AS Saint-Etienne
15 maja 2017; 14:11, krzyssekk81

Podopieczni Unaia Emery'ego bez większych problemów poradzili sobie z plasującym się na ósmej lokacie AS Saint-Etienne w meczu 37. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Stade Geoffroy-Guichard nie mogli narzekać na brak bramek. Jako pierwszy na listę strzelców, już w drugiej minucie gry, wpisał się Edinson Cavani. Urugwajczyk dobrym strzałem głową na pierwszy słupek wykorzystał dośrodkowanie Maxwella z lewej flanki.

W 38' minucie było już 2:0. Marco Verratti posłał długą piłkę w kierunku bramki rywalki, dzięki czemu Lucas znalazł się w sytuacji sam na sam. Mimo próby interwencji w wykonaniu defensorów Saint-Etienne Brazylijczyk pewnie pokonał Ruffiera.

Na ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem arbitra swoje drugie trafienie tego wieczoru zanotował Cavani. Matuidi wyłożył mu piłkę jak na tacy, a ten podwyższył rezultat na 3:0.

W 78' minucie Paryżanie prowadzili już 4:0. Z lewej strony boiska strzał oddał Julian Draxler. Bramkarz gospodarzy odbił jednak piłkę, a ta wpadła pod nogi Lucasa, który zachował zimną krew i ponownie trafił do siatki.

Wynik spotkania ustalił wspomniany już Julian Draxler. Urywającego się defensywie Saint-Etienne Niemca dostrzegł Lo Celso i obsłużył go fenomenalnym podaniem, które nie mogło skoczyć się inaczej niż kolejną bramką dla gości.

Ostatni mecz ligowy w tym sezonie PSG rozegra przed własną publicznością, 20 maja przeciwko Caen.

Saint-Etienne - Paris Saint-Germain 0:5 (0:2)