Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Paris Saint-Germain wygrywa z FC Lorient
12 marca 2017; 22:54, krzyssekk81

Podopieczni Unaia Emery'ego pokonali w wyjazdowym spotkaniu FC Lorient 1:2, notując tym samym swoje dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie. Strata do lidera, AS Monaco wciąż wynosi jednak 3 punkty.

W pierwszych minutach gry Paryżanie starali się przejąć inicjatywę. Udało im się stworzyć kilka ciekawych sytuacji, lecz nie ustrzegli się błędów, które mogły spowodować utratę gola.

Pierwsza bramka wieczoru padła w 28' minucie gry. Po dośrodkowaniu Angela Di Marii z rzutu rożnego kierunek lotu piłki zmienił napastnik gospodarzy, Benjamin Jeannot. Jego kontakt z futbolówką zmylił Lecomte'a, który w tej sytuacji skapitulował.

Po przerwie prowadzenie Paryżan zwiększył Christopher Nkunku. Po podaniu Edinsona Cavaniego 19-letni zawodnik swobodnie przyjął piłkę i mocnym strzałem zza pola karnego wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze nie zamierzali składać broni i dążyli do zdobycia gola kontaktowego. Sztuka ta udała im się w 68' minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu Sylvaina Marveauxa piłkę w siatce strzałem głową umieścił Michael Ciani.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a Paryżanie dopisali do swojego konta kolejne trzy oczka.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)
0:1 Jeannot (sam.) 28'
0:2 Nkunku 52'
1:2 Ciani 68'

FC Lorient: Lecomte - Moreira, Peybernes, Ciani (c), Le Goff - Mvuemba (86' Hamel), Wakaso, Marveaux - Philippoteaux, Jeannot (58' Aliadiere), Moukandjo
Rezerwa: Delecroix, Toure, Bellugou, Lautoa, Koffi, Aliadiere, Hamel

Paris Saint-Germain: Trapp - Meunier (81' Aurier), Thiago Silva (c), Marquinhos, Kurzawa - Pastore, Rabiot, Nkunku - Di Maria, Cavani, Draxler (88' Ben Arfa)
Rezerwa: Areola, Kimpembe, Maxwell, Krychowiak, Aurier, Guedes, Ben Arfa