Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Paryżanie lepsi od Lyonu w hicie kolejki
19 marca 2017; 23:14, krzyssekk81

Paris Saint-Germain pokonał przed własną publicznością Olympique Lyon 2:1, odnosząc tym samym swoje 21 zwycięstwo w ligowej kampanii. Gole dla Paryżan zdobyli Adrien Rabiot oraz Julian Draxler.

Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy już o 6 minuty prowadzili. Wszystko za sprawą Alexanadre Lacazette'a, który świetnie domknął niecelny strzał głową swojego zespołowego kolegi, Rafaela.

Paryżanie odpowiedzieli jeszcze przed przerwą poprzez trafienie Adriena Rabiota, który mocnym strzałem wykończył składną akcję gospodarzy.

Akcja z 40 minuty dała gospodarzom prowadzenie. Futbolówkę do Pastore w środku pola posłał Maxwell. Argentyńczyk przebiegł kilka metrów i kątem oka odnalazł wbiegającego na jedenasty metr Draxlera. Niemiec strzałem po długim słupku wpisał się na listę strzelców i ostatecznie dał Paryżanom zwycięstwo.

PSG dopisuje do swojego konta kolejne trzy oczka, a jego strata do liderującego Monaco to wciąż jedynie 3 punkty. Kolejny mecz ligowy podopieczni Unaia Emery'ego rozegrają dopiero 9 kwietnia, ze względu na przerwę reprezentacyjną oraz na Puchar Ligi Francuskiej.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 2:1
0:1 A. Lacazette 6'
1:1 A. Rabiot 34'
2:1 J. Draxler 40'

Paris Saint-Germain: Trapp - Aurier, Marquinhos, Thiago Silva (c), Maxwell - Verratti (89' Thiago Motta), Rabiot, Pastore (79' Lucas) - Di Maria, Cavani, Draxler (54' Matuidi)
Rezerwa: Areola, Ben Arfa, Guedes, Kurzawa, Lucas, Matuidi, Thiago Motta

Olympique Lyon: Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel - Gonalons (c), Tolisso - Valbuena (64' Ghezzal), Fekir, Depay (77' Cornet) - Lacazette (52' Darder)
Rezerwa: Cornet, Darder, Ferri, Ghezzal, Gorgelin, Jallet, Tousart