Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
PSG efektownie wygrywa z Bastią
6 maja 2017; 21:21, PSGKP

Paris Saint-Germain odniosło cenne zwycięstwo we francuskiej Ligue 1. W meczu 36. kolejki aktualni mistrzowie Francji nie dali najmniejszych szans Bastii, wygrywając 5:0.

Szkoleniowiec Paryżan, Unai Emery zapowiadał podczas przedmeczowej konferencji prasowej, że dopóki jego zespół ma matematyczne szanse na mistrzostwo, zrobi wszystko, aby dogonić AS Monaco.

Paryżanie byli bardzo aktywni od pierwszych minut, ale do siatki trafili dopiero po upływie dwóch kwadransów. Po zagraniu Blaise'a Matuidiego do siatki z najbliższej odległości trafił Lucas Moura, uszczęśliwiając francuskich kibiców.

Chwilę później było już 2:0, kiedy Marco Verratti popisał się efektownym uderzeniem z dystansu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a PSG kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku. W 75 minucie z pięciu metrów do pustej siatki trafił Edinson Cavani.

Urugeajczyk mógł zdobyć po chwili drugą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Skuteczniejszy był od niego Giovani Lo Celso, który w 82 minucie podwyższył wynik na 4:0.

Ostatecznie paryżanie zwyciężyli różnicą pięciu goli. W 89. minucie szybką kontrę na bramkę zamienił Cavani.

Paris Saint-Germain - Bastia SC 5:0 (2:0)