Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
PSG prowadzi, ale nie zachwyca
6 lutego 2018; 22:09, Pooldi

Po pierwszej połowie ekipa z Paryża prowadzi 2:1 z FC Sochaux, ale ich gra pozostawia wiele do życzenia.

Nic nie zapowiadało tak trudnej pierwszej połowy. Zwłaszcza, że wynik otworzył już w 51. sekundzie Angel Di Maria. Argentyńczyk po ładnej kombinacyjnej akcji wykorzystał niezwykle precyzyjne dośrodkowanie Kyliana Mbappe i z najbliższej odległości wyprowadził PSG na prowadzenie. Kolejne bramki wydawały się formalnością, ale nic bardziej mylnego. Do remisu doprowadził już w 13. minucie Florian Martin, silnym strzałem z około 13. metrów nie dał szans niemieckiemu bramkarzowi PSG.

Bramka nie była dziełem przypadku, gdyż Paryżanie grali zbyt statycznie i szablonowo, a zdobyta bramka wlała sporo nadziei w serca kibiców i piłkarzy gospodarzy na jeszcze lepszy wynik. Zapał ostudził Edinson Cavani. Urugwajski snajper wykorzystał znakomite włączenie się do akcji ofensywnej Kurzawy i jego podanie wzdłuż pola karnego. Mimo prowadzenia gracze PSG nie mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Być może kwadrans przerwy pozytywnie wpłynie na ich grę w drugiej połowie.