Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
PSG prowadzi do przerwy 2:0
14 marca 2018; 17:59, Pooldi

Gospodarze prowadzą po pierwszej połowie z SCO Angers 2:0. Strzelcem obydwu bramek jest Kylian Mbappe.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando podopiecznych Unaia Emery'ego. Bardzo blisko pierwszego trafienia był już w ósmej minucie Edinson Cavani. Urugwajczyk w swoim stylu, piętą chciał pokonać Butelle, ale Francuz instynktownie sparował sprytny strzał na rzut rożny. Bramkarz gości ledwie zdążył odsapnąć, a już musiał wyjmować piłkę z siatki. Przepięknym, krzyżowym podaniem do Kyliana Mbappe popisał się Julian Draxler. Francuz strzałem przy samym słupku umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że w tym meczu raczej nic złego gospodarzom stać się nie może. Za idiotyczne nadepnięcie na rywala czerwoną kartkę już w 16. minucie ujrzał Thiago Motta. Włoch zamiast dać przykład młodszym kolegom z drużyny, doświadczeniem, pokazał się ze swojej najgorszej strony. Utrata jednego zawodnika nie wprowadziła w poczynania PSG nerwowości, na dobrą sprawę, jeśli ktoś włączył po 17. minucie odbiornik nie wywnioskowałby, że gospodarze grają w osłabieniu. Wciąż atakowali i dążyli do podwyższenia prowadzenia. Ta sztuka udała się po raz kolejny Kylianowi Mbappe. 19-latek pozostał nieupilnowany przez defensorów Angers i tylko dołożył stopę po podaniu Layvina Kurzawy.

PSG atakowało w dalszym. Swoje sytuacje mieli Angel Di Maria, Edinson Cavani oraz szukający hat-tricka Mbappe. Jednak do 45. minuty ta sztuka się nie udała. Wynik po pierwszej części gry 2:0.