Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Rennes-PSG w liczbach
24 września 2018; 22:29, Pooldi

Wczorajsze spotkanie obfitowało w kilka ciekawych statystyk, a zapisali się w nich Di Maria i Choupo-Moting.

Wprowadzony w 78. minucie meczu z Rennes napastnik Paris Saint-Germain, Eric Maxim Choupo-Moting, potrzebował zaledwie pięć minut, by strzelić swojego debiutanckiego gola w Ligue 1. Tylko dwaj gracze zdobyli szybsze, debiutanckie bramki w barwach stołecznego klubu: Jay-Jay Okocha po minucie i siedmiu sekundach w meczu z Bordeaux (1:3, 08/08/1998) i Christophe Landrin po trzech minutach w meczu z Metz (4:1, 29/07/2005). Nowy numer „17” w ekipie PSG stał się czwartym Kameruńczykiem, który zdobył bramkę dla paryżan w Ligue 1.

Zwycięstwo z Rennais było dla PSG szóstym ligowym zwycięstwem z rzędu w tym sezonie. Jest to drugi taki przypadek w historii (poprzednio sezon 2017/18). Jeśli PSG w środę pokona na własnym boisku Reims, ustanowi nowy rekord klubu. W zeszłym sezonie passę zwycięstw drużyny z Parku Książąt, w siódmej kolejce, przerwało Montpellier (0:0).

Angel Di Maria jest jedynym piłkarzem drużyny z Parc des Princes, który w tym sezonie brał udział przy bramce w każdym z pierwszych sześciu meczów ligowych (trzy bramki, trzy asysty). W niedzielnym spotkaniu reprezentant Argentyny zdobył swojego jedenastego gola w Ligue 1, po uderzeniu zza pola karnego, od momentu podpisania kontraktu z Paryżem w 2015 roku. W tym okresie nikt nie może równać się z "El Fideo" pod względem ilości bramek zdobytych po strzale zza 16. metra.