Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Spektakularna noc w Parku Książąt
8 października 2018; 19:28, Pooldi

Paris Saint-Germain pokonało na Parc des Princes Ol.Lyon 5:0, po niezwykłym spotkaniu w wykonaniu Kyliana Mbappe, a my prezentujemy garść faktów i statystyk związanych z tym wydarzeniem.

Dla paryżan było to dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu, od początku sezonu. Drużyna Thomasa Tuchela pobiła tym samym, rekord Ligue 1, który przez 82 lata należał do Ol.Lillois.

Les Parisiens są najskuteczniejszym zespołem w lidze. Po dziewięciu kolejkach mają oni na koncie 32 strzelone bramki. Jest to najlepszy wynik od sezonu 1969-1970, kiedy to świetną skutecznością wykazywał się zespół Saint-Etienne.
PSG zapisało się na kartach historii francuskiego futbolu, jako pierwszy zespół, który strzelał co najmniej trzy bramki, w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu ligowego.

Dla Mistrzów Francji było to najwyższe zwycięstwo w historii starć z Ol.Lyon. Ponadto dla Les Olympiens był to jedenasty z rzędu mecz na Parc des Princes, bez zwycięstwa.

Kylian Mbappe jest najmłodszym zawodnikiem, który zdobył cztery bramki w meczu Ligue 1, od 45 lat. Potrzebował na to zaledwie trzynaście minut.
Od przyjścia do stolicy Francji latem 2017 roku, Neymar uczestniczył przy golu w lidze średnio co 58 minut (27 bramek i 16 asyst w ciągu 2498 minut spędzonych na boisku). Żaden piłkarz w 5 najsilniejszych ligach europejskich, nie jest zaangażowany w zdobycie bramki tak często, jak Brazylijczyk.