Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Thiago Silva: W meczu z Realem decydować będą detale
9 lutego 2018; 14:03, Pooldi

Kapitan drużyny PSG, Thiago Silva, w rozmowie z oficjalną stroną klubową odniósł się  temat przygotowań do meczu z Realem Madryt i o presji, jaka ciąży na jego zespole.

Thiago, przed Waszym zespołem wkrótce niezwykle trudne spotkania, które będą decydowały o losach całego sezonu...

- Racja, przed nami bardzo istotne spotkania. Zazwyczaj w drugiej części sezonu tak to wygląda, każdy mecz jest tak samo ważny i każdy może decydować o końcowym sukcesie. Dla nas, zawodników, to bardzo ekscytujący czas. Koncentrujemy się tylko na najbliższym meczu, przeciwko FC Toulouse. Po tym meczu zaczniemy myśleć dopiero o Realu Madryt. Podobnie było w tym tygodniu najpierw było Sochaux, teraz Tououse. To najlepszy sposób na przygotowanie się do spotkania na Santiago Bernabeu. 

Jak drużyna przygotowuje się do meczu przeciwko ekipie z Tuluzy?

- Po spotkaniu pucharowym, wracamy do ligowych rozgrywek. Przed nami trudny mecz na Stadium Municipal. W ostatnim sezonie straciliśmy za dużo punktów w spotkaniach wyjazdowych, stąd nie udało nam się zdobyć mistrzostwa. Pod tym elementem znacząco się w ostatnim czasie poprawiliśmy. FC Toulouse znakomicie czuje się na własnym stadionie, są dobrym zespołem i z pewnością postawią twarde warunki. Musimy wznieść się na wyżyny, by odnieść zwycięstwo.

I wówczas będziecie się koncentrować tylko na Realu Madryt...

- Myślę, że wszyscy nie mogą się doczekać tej konfrontacji. Naprzeciw siebie staną dwa zespołu z absolutnie światowego topu. Wiele osób uważa, że trafiliśmy na siebie zbyt wcześnie. Musimy być w stu procentach przygotowani najlepiej jak możemy, trzeba rozegrać dwa idealne mecze. Chcąc myśleć o awansie do kolejnej rundy potrzebujemy perfekcji. 

Staniesz naprzeciw trzem najlepszym napastnikom na świecie, Cristiano Ronaldo, Karimie Benzemie oraz Gareth'ie Bale'u.

- Zatrzymanie BBC nie należy do najłatwiejszych zadań! To dla nas wielka szansa, aby grać przeciwko takim graczom. Rywalizacja z Realem to wspaniałe wydarzenie. Cieszę się, że będe mógł zmierzyć się z moim przyjacielem, Marcelo. Graliśmy razem we Fluminense. Byliśmy młodzi, marzyliśmy o grze dla wielkich zespołów, takich w jakich jesteśmy teraz. Musimy czerpać z tego jak najwięcej radości. Niech zwycięży lepsza drużyna.

Kiedy dołączyłeś do PSG, w 2012 roku, klub marzył o tym, by pewnego dnia zrównać się poziomem gry z takimi zespołami jak Real Madryt? Czy już to osiągnęliście? 

- Jesteśmy bardzo blisko. Brakuje nam pucharów w gablocie, zatem liczą się tylko zwycięstwa. Każdego dnia, na treningach musimy ciężko pracować. Zdajemy sobie sprawę, jakie zadanie przed nami stoi. Nazywa się Real Madryt. To drużyna która dwa razy z rzędu sięgnęła po Ligę Mistrzów. Szanujemy ich za to, co dokonali i osiągnęli. Z całą pewnością to będzie mecz na najwyższym poziomie. Nie możemy sobie pozwolić na najmniejsze błędy, gdyż o końcowym wyniku będą decydowały detale.

 

Źródło: www.en.psg.fr

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG