Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Tuchel: Drużyna jest gotowa na kolejny krok
26 września 2018; 17:53, Pooldi

Thomas Tuchel na przedmeczowej konferencji prasowej tradycyjnie stawił się i cierpliwie odpowiadał na pytania zadawane przez dziennikarzy. Niemiec twierdzi, że zespół, mimo braku odpowiedniego okresu przygotowawczego teraz jest gotów, by wykonać kolejny krok w przód. 

Trener PSG przed meczem z Reims ostrzega przed dopisaniem sobie kolejnych, łatwych trzech punktów, gdyż ich dzisiejsi rywale słyną z bardzo dobrze zorganizowanej grze w defensywie. Jak dotąd stracili tylko pięć bramek, dla porównania PSG straciło także pięć bramek. 

- Reims to zespół, który świetnie pracuje w obronie. Zespoły, które jak dotąd się z nimi mierzyły miały duży problem z wykreowaniem stuprocentowych sytuacji. Musimy być bardzo ostrożni. Od poprzedniego meczu minęły trzy dni, więc ostatnie sesje treningowe nie należały do najtrudniejszych. Wszyscy gracze są dostępni. Wyjątkami są Layvin Kurzawa, Dani Alves oraz Lassana Diarra, który zmaga się z drobnym urazem pachwiny. 

Po trzech miesiącach pobytu w stolicy Francji, Tuchel, zauważa, że drużyna jest wreszcie odpowiednio przygotowana i wykonuje progres pod wieloma aspektami.

- Bycie częścią takiej drużyny, wśród takich zawodników to wielkie wyzwanie. Nie mogliśmy lepiej zacząć, taka seria zwycięstw w lidze robi wrażenie. W kilku z nich musieliśmy podnosić się po szybkich stratach bramek. Zawsze pokazywaliśmy charakter, to odpowiednie nastawienie. Teraz nadszedł czas, aby poprawić wszystkie błędy jakie dotąd popełnialiśmy. Do tej pory było trudno nam je wyeliminować, gdyż mieliśmy bardzo krótki okres przygotowawczy, dodatkowo część zawodników w ogóle go nie miała. Czuję, że teraz jesteśmy gotowi, aby zrobić krok w przód i się poprawić. 

Znakomita dyspozycja, Thomasa Meuniera, w ostatnich meczach nie umknęła uwadze, który podkreśla jego zaangażowanie w meczach i na treningach. 

- Thomas jest w świetnej formie, udowadniał to w ostatnich meczach. Jest ważnym ogniwem w naszej drużynie, do każdego treningu podchodzi z pełnym zaangażowaniem. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy. Trzeba jednak rozsądnie zarządzać jego siłami, gdyż po mundialu w Rosji miał bardzo mało odpoczynku.

 

 

Źródło:

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(1)
Bee
Pokażcie ten charakter wreszcie w LM. To będzie sprawdzianem czy PSG zrobiło kolejny krok, a nie jaranie się zwycięstwem z 14 drużyną L1.
27 września 2018; 15:06

Sklep PSG