Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Tuchel wskazał klubową jedynkę
12 września 2018; 10:01, Pooldi

Szkoleniowiec PSG, Thomas Tuchel, w wywiadzie dla Sport RMC 1 wskazał “jedynkę” w ekipie mistrza Francji.  Dla Niemca pierwszym wyborem będzie Alphonse Areola. 

Przerwa na reprezentacje to mniej intensywny czas dla trenerów klubowych. Z tej okazji szkoleniowiec PSG został zaproszony na wywiad, w którym to zostały poruszone ciekawe kwestie.  

Odkąd przybył do zespołu Gianlugi Buffon, wielka legenda światowego futbolu, wydawało się, że to on jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie, a Areola i Trapp będą tylko rezerwowymi.  Jak dotąd Gigi i Alphonse rozegrali po dwa spotkania, za które zebrali pochlebne recenzje. Niemiecki trener ma, jednak inny pomysł na obsadę bramki niż pierwotnie wszyscy się spodziewali.  

- Na ten moment numerem jeden jest dla mnie Alphonse Areola. Nie jest to decyzja definitywna, ale to właśnie przekazałem moim graczom. Francuz jest bardzo zdeterminowany, by grać.  Przeszedł przez wszystkie szczeble szkoleniowe w akademii PSG. Jest związany z tym klubem od dziecka, sercem i duszą. Takich zawodników potrzebujemy, musimy to wykorzystać.  Areola jest na “pole position. 

Tuchel, niewątpliwie ma kłopot bogactwa wśród bramkarzy, ale jak sam stwierdził Buffon także otrzyma swoje mecze, ale ma dla niego przygotowaną specjalną rolę: - Włoch to legenda. Ma niesamowite umiejętności. W meczu z Guingamp popisał się kapitalną paradą, czym uratował nas od straty bramki. Z nim na bramce mamy duży atut, ale i z nim na ławce, obok mnie, zyskujemy wiele. Podpowiada, reaguje, on żyje meczami. Te aspekty sprawiły, że zrozumiałem, dlaczego przez tyle lat jest na szczycie. Takie rozwiązanie będzie pozytywne dla całego zespołu  - dodał Tuchel 

wywiadze poruszona została także kwestia potencjalnej przeprowadzki Adriena Rabiota do jednego z wielu klubów, które walczą o jego usługi od wielu miesięcy: - Adrien ma wspaniałe umiejętności. Decyzja z mundialem była jego prywatną, więc musimy ją szanować. Od pierwszego dnia mojej pracy tutaj świeci profesjonalizmem, nie opuścił ani jednych zajęć. W każdym meczu zostawia na boisku całe serce. Podobnie jak Alphonse jest wychowankiem akademii, a takich graczy nam potrzeba. Uwielbiam z nim pracować, ale na resztę wpływu już nie mam - zakończył. 

Dodajmy, że i Rabiot i Areola mają ważną umowę z PSG jeszcze tylko przez najbliższy sezon. O usługi tego pierwszego walczą m.in. Juventus, Liverpool, FC Barcelona oraz Chelsea Londyn. 

Źródło: www.footbal-italia.net

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG