Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Weah: To wspaniałe uczucie grać na Parc des Princes
12 marca 2018; 18:41, Pooldi

W ostatnim ligowym starciu PSG z FC Metz swój debiut na Parc des Princes zaliczył jeden z najbardziej utalentowanych graczy paryskiej akademii, Timothy Weah.

Młodzieżowy reprezentant USA swój oficjalny debiut w pierwszym zespole PSG zaliczył z Troyes w 28. kolejce, było to jednak spotkanie wyjazdowe, stąd dopiero w ostatniej, 29. kolejce, poczuł atmosferę Parku Książąt. 18-latek wszedł na plac gry w 70. minucie zmieniając Angela Di Marię, był nawet blisko strzelenia swojej pierwszej bramki, jednak na przeszkodzie stanął Eiji Kawashima. Japoński bramkarz, mimo wpuszczonych pięciu bramek, popisał się w tym meczu kilkoma znakomitymi paradami, w tym jedną także w sytuacji z młodym napastnikiem. Podobnie we wcześniejszym meczu z Troyes Weah nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Erwinem Zelaznym.

- To niesamowite zagrać na Parc des Princes, przed tysiącami fanów, obok tak wybitnych graczy. To dla mnie spełnienie marzeń móc grać w tym samym klubie, co przed laty mój ojciec. Kibice skandowali moje nazwisko, kiedy wszedłem na murawę. To było coś wspaniałego. Będę się starał, aby otrzymać więcej szans na grę - zapowiada Timothy Weah.

Najbliższa okazja na kolejny występ i ustrzelenie premierowej bramki już w środę przeciwko Angers.

Źródło: www.sbisoccer.com

» Gadżety PSG
KOMENTARZE(0)

Sklep PSG