Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Wyszarpane zwycięstwo. PSG lepsze od Dijon
14 października 2017; 18:55, krzyssekk81

W drugim spotkaniu 9 serii gier francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain pokonał z Dijon FCO 1:2. Dwa trafienia dla gości tej rywalizacji zaliczył belgijski defensor, Thomas Meunier.

Kibice zgromadzeni na Stade Gaston Gérard mają prawo narzekać na bardzo słabą skuteczność obu ekip. Zarówno gospodarze, jak i goście nie przez dłuższy czas nie byli w stanie odnaleźć drogi do bramki rywala.

Swoje okazje mieli Kylian Mbappé (strzał z kilku metrów po świetnym podaniu Di Marii obroniony przez Reyneta) czy choćby Dani Alves (poprzeczka po uderzeniu z rzutu wolnego kilka chwil przed przerwą), lecz ostatecznie to Thomas Meunier jako jedyny zawodnik PSG wpisał się na listę strzelców. W 71' minucie Neymar oddał strzał z kilkunastu metrów, który ponownie wybronił goalkeeper gospodarzy. Reynet, bo to o nim mowa, odbił piłkę na kilka metrów wprost pod nogi Meuniera, który wpakował ją do siatki.

Swój cios gospodarze zadali dopiero w 87' minucie, kiedy to jeden z zawodników Dijon zagrał długą piłkę w kierunku bramki Paryżan. Futbolówce przejść nie pozwolił Presnel Kimpembe, który zapobiegł atakowi poprzez szybkie jej wybicie. Jego wykop nie był jednak dostatecznie mocny, bowiem pozwolił Benjamonowi Jeannotowi na oddanie strzału z bardzo dalekiej odległości, który ostatecznie doprowadził do remisu.

Kiedy wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem, sprawy w swoje ręce ponownie wziął Meunier. Zmierzający w kierunku końcowej linii Mbappé dostrzegł wbiegającego z drugiej strony pola karnego Belga i obsłużył go świetnym podaniem. Ten mimo interwencji obrońcy ponownie wyprowadził wicemistrza Francji na prowadzenie.

Dijon FCO - Paris Saint-Germain 1:2 (0:0)
71' 0:1 Meunier
87' 1:1 Jeannot
90+1' 1:2 Meunier

FCO Dijon: Reynet - Djilobodji, Varrault (c), Rosier, Haddadi - Marié (82' Balmont), Sliti (72' Said), Amalfitano, Kwon (73' Sammaritano), Xeka - Jeannot

Paris Saint-Germain: Aréola - Meunier, Marquinhos (c), Kimpembe, Yuri Berchiche - Dani Alves, Rabiot, Draxler (73' Lo Celso) - Di Maria (77' Lucas), Mbappé, Neymar

Żółte kartki: 42' Sliti, 50' Rosier, 88' Jeannot- 40' Neymar, 48' Kimpembe, 52' Alves, 75' Rabiot