Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Zwycięstwo Liverpoolu przed wtorkowym starciem
16 września 2018; 09:18, krzyssekk81

W ostatnim sprawdzianie Liverpoolu przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain podopieczni Jurgena Kloppa dość niespodziewanie pokonali Tottenham 1:2. Bramki dla gości zdobyli Georginio Wijnaldum oraz Roberto Firmino, którego występ przeciwko PSG stoi jednak pod znakmiem zapytania.

Liverpool prowadzenie objął w 39' minucie, kiedy to 28-letni Wijnaldum ponownie dobił futbolówkę w kierunku bramki po tym, jak sparowali ją obrońcy. Bramkarz gospodarzy zdołał co prawda interweniować, lecz piłka była już za linią.

The Reds podwyższyli prowadzenie już w 54' minucie, kiedy to po zamieszaniu pod bramką Vorma sprytem wykazał się Roberto Firmino. 26-letni Brazylijczyk wyprzedził defensora Tottenhamu i zdobył tym samym drugie trafienie.

Honor gospodarzy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry uratował Erik Lamela. Argentyńczyk wykorzystał niefrasobliwość obrony rywala, przejął dośrodkowanie z rzutu rożnego stojąc na dłuższym słupku, po czym mocnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Po 5 spotkaniach angielskiej Premier League Liverpool ma na koncie 5 zwycięstw i wraz z Chelsea okupuje pierwsze miejsce w tabeli. Dodatkowo The Reds stracili w tym sezonie zaledwie dwie bramki i są pod tym względem najlepsi w lidze.