Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Zwycięstwo na inaugurację sezonu ligowego
5 sierpnia 2017; 19:24, krzyssekk81

Paryżanie rozpoczęli sezon ligowy 2017/18 od skromnego zwycięstwa przed własną publicznością z Amiens SC 2:0. Bramki dla podopiecznych Unaia Emery'ego zdobyli Edinson Cavani oraz Javier Pastore.

W pierwszych minutach spotkania PSG ewidentnie przejęło inicjatywę. Nie przyniosło to jednak owoców w postaci bramki. Sytuacja przypominała nieco futbol amerykański, bowiem piłkarz wyglądali, jakby za wszelką cenę chcieli wejść z piłką do bramki przeciwnika. Mimo dogodnych sytuacji w polu karnym nikt nie chciał wziąć na swoje barki odpowiedzialności i oddać strzał. Jednym z pierwszych odważnych był Adrien Rabiot, którego strzał spowodował realne zagrożenie dla Amiens.

Paryżanom nie sprzyjał sędzia, który w pierwszej części gry pomylił się kilkukrotnie. Nie odgwizdał między innymi rzutu karnego po dwukrotnym zagraniu ręką przez defensora Amiens czy faulu dla PSG.

W 42' minucie natarczywe ataki wreszcie przyniosły oczekiwany skutek. Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa w pole karne, z piłką przy nodze znalazł się Edinson Cavani. Urugwajczyk zdołał minąć kryjącego go obrońcę i lewą nogą posłał futbolówkę w prawy róg bramki strzeżonej przez Gurtnera, dając tym samym prowadzenie Paris Saint-Germain.

Po przerwie Paryżanie kontynuowali swoje ataki. W 54' i 58' minucie świetne okazje miał Angel Di Maria, obie jednak zmarnował. Niespełna dziesięć minut później groźnie zrobiło się pod bramką Aréoli. Długą piłkę otrzymał jeden z napastników Amiens, lecz nie zdołał jej opanować, ani też uderzyć.

W 80' minucie urywającego się obrońcy Cavaniego dostrzegł Marco Verratti. Posłał długą, prostopadłą piłkę do Urugwajczyka. Ten z kolei wyłożył ją wbiegającemu z drugiej strony Javierowi Pastore, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki, ustalając tym samym wynik spotkania.

Kolejne spotkanie Paryżanie rozegrają 13 sierpnia na Stade du Roudourou. Rywalem podopiecznych Unaia Emery'ego będzie Guingamp. Będzie to również prawdopodobniej pierwszy mecz Neymara w barwach wicemistrza Francji.

Paris Saint-Germain - Amiens SC 2:0
1:0 42' Cavani
2:0 80' Pastore

Paris Saint-Germain: Aréola - Alves, Marquinhos, Thiago Silva (c) (46' Kimpembe), Kurzawa - Verratti, Thiago Motta (67' Matuidi), Rabiot - Di Maria, Cavani (86' Guedes), Pastore

Amiens SC: Gurtner - Cissokho, Bodmer, El Hajjam, Adenon, Gouano - Monconduit (c), Fofana, N'Dombele (57' Charrier) - Koita (77' Labeau), Manzala (69' Bourgaud)

Żółte kartki: 69' Fofana