Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Zwycięstwo w bólach wyszarpane
14 marca 2018; 19:25, Pooldi

PSG pokonało na własnym stadionie SCO Angers 2:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Kylian Mbappe (dwie) oraz Ekambi dla przyjezdnych.

Był to mecz, jak zwykło się mówić, o dwóch twarzach. Z jednej strony dobra pierwsza połowa, bo zespół nawet po idiotycznej czerwonej kartce dla Thiago Motty nie cofnął się. Grał tak, że ręce same składały się do oklasków, a gra w osłabieniu była niewidoczna. Dublet zaliczył Kylian Mbappe. Najpierw wykorzystując kilkudziesięciometrowe podanie Draxlera, następnie dokładając tylko stopę do zagrania od Kurzawy. Sytuacji na podwyższenie wyniku nie brakowało, bo swoje okazję mieli Angel Di Maria, Edinson Cavani oraz na skompletowanie hat-tricka, Kylian Mbappe, ale piłka w pierwszej połowie do siatki już wpaść nie chciała.

Drugi profil twarzy, był zdecydowanie mniej przyjemny. Z graczy Emery'ego jakby uszło powietrze i chęć do zdobywania kolejnych bramek. Sytuacje były, ale brakowało chłodnej głowy, a przy tym skuteczności. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy wyczuli delikatnie możliwość powalczenia o punkt w starciu z wyżej notowanym rywalem. Na kwadrans przed końcem Ekambi w sprytny sposób dziubnął piłkę obok interweniującego Kevina Trappa i przywrócił puls drużynie Angers. W drużynie PSG nastąpiła irytacja, walenie głową w mur, bo doskonałych sytuacji nie wykorzystywał Mbappe. W jednej sytuacji gości uratowała poprzeczka, a raz pazerność na bramkę Layvina Kurzawy, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Z drugiej strony kilkukrotnie kapitalnie zachowywał się Kevin Trapp. Na szczególne słowa uznania zasłużył sobie zwłaszcza interwencją z ostatniej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to w instynktowny sposób obronił strzał z trzech metrów Ekambiego.

PSG 2:1 SCO Angers

1:0 12. min. Kylian Mbappe

2:0 25. min. Kylian Mbappe

2:1 75. min. Karl Ekambi