Zwycięstwo przed ważnym meczem LM

Mnówsto strzałów, mało bramek – tak wyglądała 1. połowa dla drużyny z Paryża. Do przerwy ze strony PSG padło aż 17 strzałów, w tym aż 6 w ciągu pierwszych 15. minut.

Po przerwie gol Casimira Ninga w 56 minucie mógł zasugerować koniec szczęścia PSG (za niewykorzystane sytuacje, jak mówi przysłowie), jednak już 3 minuty później Mbappé po rzucie karnym wyrównał wynik na 1-1. Kolejną bramkę zdobył 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, w 87. minucie zostawając graczem meczu.

Był to na pewno ważny sprawdzian przed środowym rewanżem w Lidze Mistrzów z Manchesterem United. Zwycięstwo z pewnością dodało paryżaninom pewności siebie.