Kylian Mbappe bez nagrody – Karim Benzema zdobywcą Złotej Piłki 2022

Nie było zaskoczenia na gali Złotej Piłki 2022 w Paryżu. Zwycięzcą prestiżowej nagrody piłkarskiej dla najlepszego piłkarza roku został Karim Benzema. Francuski napastnik był głównym faworytem do zdobycia tej nagrody i rzeczywiście tak się stało. Drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie zdobył Sadio Mane, a podium zamknął Kevin De Bruyne. Robert Lewandowski w tym roku zajął czwartą pozycję.

Bez niespodzianki podczas tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki 2022

W tym roku nagroda w plebiscycie Złotej Piłki doszło do istotnej zmiany. Dotychczas nagroda przyznawana była za cały rok kalendarzowy. Od tego roku jednak pod uwagę brane są osiągnięcia za sezon piłkarski.

O ile w poprzednich latach w kontekście plebiscytu na najlepszego piłkarza było mnóstwo kontrowersji, o tyle w tym roku wszyscy eksperci i kibice są zgodni, że nagrodę rzeczywiście powinien otrzymać Karim Benzema. Piłkarz Realu Madryt zdobył zarówno Mistrzostwo Hiszpanii, jak i wzniósł trofeum Ligi Mistrzów. Oprócz tego został najlepszym strzelcem Champions League.

Robert Lewandowski z trofeum imienia Gerda Muellera

Polski zawodnik również został uhonorowany na tegorocznej gali Złotej Piłki. Robert Lewandowski otrzymał nagrodę imienia Gerda Muellera, która przyznawana jest dla najskuteczniejszego piłkarza danego sezonu. Po raz drugi z rzędu zdobył ją Lewandowski. Warto dodać, że opinie o tej nagrodzie dla Polaka wystosowało kilku ważnych polskich piłkarzy – przy okazji polecamy zapoznać się z artykułem o karierze Jakuba Błaszczykowskiego, a więc legendarnego polskiego zawodnika. Przypomnijmy, że Robert Lewandowski w ubiegłorocznym sezonie zdobył aż 57 bramek. Dodajmy, że w tej kategorii brano pod uwagę zarówno gole zdobyte dla klubu, jak i dla reprezentacji.