Mbappe rozbił bank

W okolicy lata bardzo głośno było wokół możliwego odejścia z Paris Saint-Germain Kyliana Mbappe. Dużo wskazywało na to, że Francuz zwiąże się z Realem Madryt. Prezydent madrytczyków szykował Mbappe do roli lidera zespołu. Ostatecznie jednak okazało się, że piłkarz postanowił pozostać w stolicy Francji. Chyba większość sympatyków futbolu zdaje sobie sprawę z tego co skłoniło Francuza do takiej decyzji. Nie jest tajemnicom, że warunki jakie PSG zaproponowało Mbappe były więcej niż bardzo dobre. Poza dużą podwyżką miał także otrzymać możliwość wpływania na skład drużyny. Obecnie na światło wyszły informacje odnośnie zarobków Mbappe. Kwota wręcz zwala z nóg!

Gigantyczna pensja

Ciężko znaleźć odpowiednie słowa, które mogłyby właściwie oddać to jak duże pieniądze zarabia Mbappe w PSG. Jak podaje „Le Parisien” za 3 lata gry Kylian Mbappe zgodnie z nową umową zarobi łącznie 630 mln euro brutto. Tak duże kwoty nie był nigdy widziane w sporcie. I nie mowa tu tylko o piłce nożnej. W całej historii żaden sportowiec nie podpisał umowy pozwalającej zarobić aż takie kwoty. Poprzednia umowa, którą należałoby traktować jako rekordowa to kontrakt Messiego podpisany z Barceloną. Za występy w barwach „Dumy Katalonii” w latach 2017-2021 Argentyńczyk zainkasował 555 mln euro brutto. Kwoty takie powoli stają się wręcz absurdalne.

Problemy finansowe klubu

Tak wysoka gaża francuskiego zawodnika jest ogromnym problemem dla klubu. Jeszcze przed podpisaniem nowej umowy kasa klubowa świeciła pustkami. Klub we wcześniejszym okresie miał 350 mln straty. Co więcej nie udało się zrealizować w pełni planów transferowych. PSG liczyło, że na sprzedaży zawodników, dla których nie było miejsca w drużynie zarobi 150 mln euro. Ostatecznie kwota ta wyniosła jedynie 50 mln euro. Wszystko to sprawiło, że PSG otrzymało karę za złamanie przepisów finansowego fair play. Teraz klub stara się wyrównać bilans zysków i strat. Aby móc to zrobić, przy tak ogromnej gaży Mbappe, klub zdecydował się odroczyć wypłatę bonusów dla innych zawodników. Działacze planuj zasiąść z częścią zawodników, wytłumaczyć im sytuację i podjąć decyzję o przesunięciu wypłaty bonusów. Bonusy z tego roku miałyby zostać przeniesione na przyszły rok. Taka decyzja może dodatkowo zaognić niełatwą sytuację w drużynie – nie od dziś wiadomo, że atmosfera w szatni PSG jest niezwykle napięta.