„Królewscy” z ofertą za Kyliana Mbappe

Hiszpański gigant Real Madryt we wtorek oficjalnie złożył ofertę za napastnika Paris Saint-Germain Kyliana Mbappe. Włoski dziennikarz sportowy, Fabrizo Romano, ujawnił to w tweecie, dodając, że Paris Saint-Germain jeszcze nie rozważył oferty Madrytu na Mbappe.

„Potwierdzam. Real Madryt złożył oficjalną ofertę za 160 mln euro, by jeszcze tego lata podpisać kontrakt z Kylianem Mbappé. NIE MA jeszcze zielonego światła z Paris Saint-Germain” – napisał na Twitterze Romano.

Jeśli PSG przyjmie ofertę Madrytu, Mbappe stanie się najdroższym graczem na świecie. Będzie to najwyższa jednorazowa kwota jaką kiedykolwiek zapłacona za piłkarza. Mbappe, którego kontrakt z PSG kończy się latem przyszłego roku, odrzucił trzy oferty przedłużenia umowy ze stroną francuską. Sporo mówiło się o tym, że francuski zawodnik będzie chciał jednak wypełnić kontrakt z francuskim gigantem. Jednak wszystko wskazuje na to, że sprawy się skomplikowały i samemu zawodnikowi ten pomysł przestał się podobać. Jednym z powodów dla których Mbappe ma chcieć odejść jest fakt, że do klubu trafił tego lata Leo Messi. Francuz czuje, że jego rola w szatni jak i na boisku zostanie przez to ograniczona. 22-letni talent nie jest w stanie się z tym pogodzić, w związku z tym postanowił zmienić klub na taki, w którym wszystko będzie kręciło się wokół niego. Mbappe oczekuje statusu lidera, a tego w Paryżu, przy obecności Sergio Ramosa i zwłaszcza Leo Messiego nie może dostać.

Mbappe, 22 lata, zdobył trzy tytuły mistrzowskie z PSG. W 2018 roku wygrał Puchar Świata z Francją, a także został najlepszym najmłodszym graczem 2018 FIFA World Cup.

źródło: si.com