Wybrano nowego szkoleniowca Paris Saint-Germain. Kto będzie pełnił funkcję nowego trenera PSG?

Paris Saint-Germain doszło do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu z nowym trenerem. Szkoleniowiec ma rozpocząć współpracę już od nowego sezonu. Zapowiada się wielki powrót słynnego mentora. 

Zinedine Zidane nowym szkoleniowcem Paris Saint-Germain

Mauricio Pochettino prawdopodobnie będzie kolejnym szkoleniowcem, którego współpraca z PSG nie potrwa długo. Światowe media już od kilku tygodni podają, iż francuski klub aktywnie szuka trenera, który zaopiekuje się zespołem po sezonie.  

“Marca” informuje, iż do stolicy Francji ma się przeprowadzić Zinedine Zidane. Nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ były trener Realu Madryt podejmuje rozmowy w tej kwestii z PSG od dłuższego czasu, 

Hiszpańska gazeta podaje, iż decyzja już jest rozstrzygnięta. Nawet zawodnicy są przekonani, iż to ze słynny, “Zizou” wejdą w sezon 2022/2023. Ponoć Francuz już otrzymał propozycję kontraktu. 

Ciężkie wyzwania przed nowym trenerem

Paris Saint-Germain wierzy, iż Zidane skutecznie uporządkuję sprawy, jakie odbywają się w szatni. Obecnie jednym z największych problemów jest fakt, iż pomiędzy niektórymi piłkarzami relacje nie są nawet dobre, a to przekłada się na wyniki spotkań. Innym wyzwaniem dla nowego szkoleniowca będzie przebudowa zespołu po odejściu Kyliana Mbappe, które jest niemal pewne. 

Jeśli chodzi o Pochettino, to Argentyńczyk raczej nie zostanie bezrobotny. Wszystko kreuje się tak, że trener zmieni Francję na Anglię, gdzie poprowadzi Manchester United. 

 

One thought on “Wybrano nowego szkoleniowca Paris Saint-Germain. Kto będzie pełnił funkcję nowego trenera PSG?

  1. Wcześniej Zidane pracował w Ronaldo w Madrycie a teraz z Messim w Paryżu. Zapowiada się ciekawie.

Comments are closed.