Kylian Mbappe odejdzie z PSG po sezonie?

Smutne informacje docierają do nas z Hiszpanii. Według tamtejszych dzienników i mediów w ogóle, Kylian Mbappe zamierza odejść z Paris Saint-Germain po zakończeniu sezonu. Francuz jest związany kontraktem do 2022 roku i po jego wygaśnięciu ma przenieść się na półwysep Iberyjski. Konkretniej – do Realu Madryt.

Według Radia Marca, Real Madryt nie dokona kolejnych transferów tego lata. Oznaczać to będzie, że po darmowym transferze Davida Alaby z Bayernu Monachium do Madrytu nie trafi nikt więcej. Jest to również jednoznaczne z tym, że długo wyczekiwany transfer Kyliana Mbappe do stolicy Hiszpanii zostanie ponownie opóźniony.

Kontrakt 22-latka w Paris Saint-Germain wygasa w przyszłym roku, jednak z obozu gracza nie było zainteresowania odnowieniem warunków. Sporo informacji mówiło o tym, że Real może skusić się już tego lata na napastnika reprezentacji Francji. Teraz okazuje się, że „Królewscy” wolą poczekać, aż Francuzowi skończy się kontrakt z paryskim klubem.

Według Marca, Mbappe poinformował już Mauricio Pochettino o swoim zamiarze rozstania się z PSG w przyszłym roku po wygaśnięciu jego umowy. Mbappe łączy serdeczne stosunki z klubem i jego hierarchią i woli opuścić PSG z szacunkiem, niż wymusić odejście. Według telewizji El Chiringuito, Karim Benzema jest „przekonany”, że Kylian Mbappe podpisze kontrakt z Realem Madryt przyszłego lata. Ponieważ kontrakt 22-latka wygasa w przyszłym roku, Los Blancos może potencjalnie zgodzić się na osobiste warunki z Mbappe w styczniu 2022 roku – sześć miesięcy przed wygaśnięciem jego umowy, a następnie sfinalizować transakcje pod koniec sezonu 2021/2022.

Karim Benzema i Kylian Mbappe nawiązali bliską więź po kampanii reprezentacji Francji w Euro 2020. Jeśli Benzema wierzy, że Mbappe podpisze kontrakt w 2022 roku, to istnieje realna szansa na to, że tak się stanie.

źródło: therealchamps.com