Mauro Icardi nadal na celowniku Włochów

Według raportu AC Milan i Juventus Turyn nie odrzucili całkowicie pomysłu podpisania kontraktu z napastnikiem Mauro Icardim z Paris Saint-Germain.

Milan jest coraz bardziej świadomy tego, że wkład, jaki może wnieść Zlatan Ibrahimovic w bieżącym sezonie, może być bardzo ograniczony, biorąc pod uwagę, że właśnie w pełni wyzdrowiał po operacji kolana i niemal natychmiast doznał kolejnego urazu, a w październiku skończy 40 lat. Czasu wiążącego Zlatana z Milanem jest coraz mniej, więc włoski zespół już teraz musi zacząć poszukiwać opcji, która zastąpi szwedzkiego napastnika.

Tymczasem dzisiejsze poranne wydanie Tuttosport (via MilanNews) pisze, że przyszłość Mauro Icardiego jest wciąż niepewna. Nie można wykluczyć jego pożegnania z PSG latem przyszłego roku, a dwa kluby w Serie A są zainteresowane zabezpieczeniem jego powrotu.

Juventus zawsze prowadził otwarte rozmowy z otoczeniem argentyńskiego napastnika, podczas gdy Milan nie odrzucił hipotezy o przeprowadzce dla niego jako potencjalnego długoterminowego następcy Ibrahimovicia, który oczywiście może przejść na emeryturę pod koniec sezonu w zależności od swoich planów. Powrót Icardiego do Włoch byłby nie lada wydarzeniem. Jednak czy Rossoneri zdołają przekonać argentyńskiego napastnika do przeprowadzki na San Siro? Czy może jednak to Juventus okaże się być lepszym negocjatorem i sprowadzi napastnika reprezentacji Argentyny do siebie?

źródło: sempremilan.com