Messi nie przeprowadzi się do „Różowego Pałacu”

 Messi nie przeprowadzi się do „Różowego Pałacu”

Getty Images

Lionel Messi nie wynajmie swojego wymarzonego domu na obrzeżach Paryża po tym, jak właściciel podwyższył czynsz o 8500 funtów miesięcznie. Argentyńska supergwiazda postanowiła zrezygnować z możliwości przeprowadzki do „Różowego Pałacu” lub Palais Rose, ze względu na wysoką cenę mieszkania w pałacu o wartości 41 milionów funtów.

Podczas II wojny światowej w 1940 roku przez trzy dni w posiadłości gościł prezydent Francji Charles De Gaulle. Rezydencja zawiera teraz kino, basen, kort do squasha, siłownię i pokój gier i wyglądała na idealne miejsce dla Messiego i jego rodziny.

Raporty w Argentynie sugerują, że czynsz bardziej skoczył, gdy sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki wyraził zainteresowanie. Messi szukał nowego domu od czasu jego przeniesienia do PSG latem, po wyjeździe z Barcelony, gdzie mieszkał od ponad 20 lat. Łzawa konferencja prasowa zakończyła jego pobyt na Camp Nou, a jego przeprowadzka do francuskiej stolicy została potwierdzona zaledwie kilka dni później, a jego kontrakt z łzami łzami sprawił, że zarabiał milion funtów tygodniowo.

Od tego czasu przebywa w Royal Monceau, pięciogwiazdkowym luksusowym hotelu w centrum miasta, którego cena wynosi 17 000 funtów za noc. Strona internetowa hotelu opisuje siebie jako „współczesne i tętniące życiem arcydzieło designu znajdujące się w sercu Miasta Świateł”.

Posiada również spa z mnóstwem dostępnych zabiegów, a także luksusowe udogodnienia. W przeciwieństwie do Jose Mourinho, który spędzał czas mieszkając w Lowry, gdy był menedżerem Manchesteru United; Messi i jego żona Antonela Roccuzzo chcą znaleźć rodzinny dom. Szukają czegoś podobnego do ich domu w Barcelonie, ale pomimo tego, że Pink Palace spełnia kryteria, wydaje się, że czynsz zakończył ich zainteresowanie.

źródło: dailystar.co.uk

Marek Borczak

Przeczytaj także