PSG sięgnie po defensora Tottenham Hotspurs

Według francuskich mediów PSG pragnie sprowadzić w swoje szeregi Serge Auriera. Jak podaje francuski dziennikarz Romain Molina, ruchowi temu przeciwny jest szkoleniowiec paryżan – Mauricio Pochettino.

Jednak obawy szkoleniowca zdają się spełznąć na niczym, gdyż włodarze klubu z Paryża wydają się być zdeterminowani do tego ruchu. Dla Auriera byłby to powrót do Francji po czterech latach. Do Tottenhamu odchodził z … PSG. W Paryżu spędził 3 lata przed przenosinami na Wyspy Brytyjskie. Pomimo sporych nadziei nigdy nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym zespole i przegrywał rywalizację z Kieranem Trippierem.

Dyrektor sportowy PSG Leonardo jest w pełni przekonany do sprowadzenia reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Mauricio Pochettino jest jednak przeciwny temu ruchowi. Aurier do Londynu trafił za kadencji Argentyńczyka i to Pochettino wyżej cenił sobie Trippiera.

Kwota o jakiej jest mowa to 8.5 miliona funtów, co dla „Les Parisiens” nie powinno stanowić żadnego kłopotu. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma ostatni rok kontraktu wiążącego go z angielskim zespołem i już wcześniej kontaktował się w sprawie swojej przyszłości z przedstawicielami paryskiego klubu.

źródło: tothelaneandback.com