transfer Xavierego Simonsa

Xavier Simons bliski opuszczenia Paris Saint-Germain

Hiszpańska prasa donosi, iż Xavi Simons jest już zdecydowany na opuszczenie Paris Saint-Germain. Francuski klub podejmuje starania, aby go zatrzymać. Zaoferowali mu nawet nowy kontrakt na dogodniejszych warunkach, co potwierdza Fabrizio Romano. 

Działania Paris Saint-Germain mające na celu zatrzymanie Simonsa 

Obecny kontrakt Xavierego Simonsa z Paris Saint-Germain wygasa w czerwcu przyszłego roku. Zainteresowanie powrotem utalentowanego pomocnika według „La Parisien” wykazuje FC Barcelona. Klub zastosował już niedawno podobny manewr z Kaysem Ruizem-Atilem. Odzyskanie Simonsa nie jest jednak przesądzone. Paryżanie dokonują wszelkich starań, aby przekonać zawodnika do pozostania. W tym celu Paris Saint-Germain prowadzi obecnie negocjacje z jego agentem – Mino Raiola. Reprezentuje on również innych piłkarzy wicemistrza Francji – Gianluigiego Donnarummę oraz Marco Verrattiego. Simonowi zostanie zaproponowany długoterminowy kontrakt. Elementem przekonującym do złożenia podpisu ma być między innymi włączenie do składu na niedzielny mecz 1/32 Pucharu Francji. Paris Saint-Germain zagra przeciwko SC Feignies. 

Duże zainteresowanie Xavierem Simonsem przez inne kluby 

Propozycja zagrania w meczu nie musi okazać się wystarczająca. Wychowanek FC Barcelony z pewnością liczył na coś więcej po udanym okresie przedsezonowym. Po rozpoczęciu zmagań w Ligue 1 oraz Lidze Mistrzów przestał on zasiadać nawet na ławce rezerwowych. Bywał taj już tylko sporadycznie w ostatnim czasie. 18-latek nadal jest ceniony w UEFA Youth League pod wodzą Zoumany Camary. Jednak nie dostaje on szans od Mauricio Pochettino. 

Doskonale orientujący się na rynku transferowym Fabrizio Romano twierdzi, iż rozmowy Paris Saint-Gemain z Simonem odbywają się już przez kilka miesięcy, jednak obie strony nie mogą dojść do porozumienia. 18-latek zapewne ma na celu stanie się częścią pierwszej drużyny. Włoski dziennikarz zdradza, iż o zawodnika pytało już wiele innych klubów.