Nowy trener w PSG

Paris Saint-Germain rozstało się z Mauricio Pochettino. W związku z koniecznością rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu władzą klubu zależy na jak najszybszym zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Dość dużo się mówi o możliwości prowadzenia drużyny przez Zinedine Zidane. Obecnie jednak dyrektor pionu sportowego PSG, Luis Campos, ma inne plany. Wszystko wskazuje na to, że to Christophe Galtier przejmie stery w paryskim klubie.

Wszystkim zależy na czasie

Christophe Galtier aktualnie wciąż jest szkoleniowcem OGC Nice. Jednakże jego obecny pracodawca dąży do rozwiązania z nim umowy. Okazuje się, że może to być świetną okazją dla PSG na pozyskanie solidnego szkoleniowca. Jedyną drobną przeszkodą jest fakt, że Francuz ma podpisany z OGC Nice kontakt, który wygasa dopiero 30 czerwca 2024 roku. Zatem oba kluby będą musiał się ze sobą dogadać co do kwoty odstępnego. Jednakże dla PSG nie powinno być problemu z wykupieniem kontraktu. Właściciele klubu nie szczędzą środków, więc sytuacja finansowa paryskiej drużyna jest lepiej niż zadowalająca.

O nowym trenerze PSG

Jak już wspomnieliśmy 55-letni Christophe Galtier poprzedni sezon spędził w Nicei. Patrząc na wyniki klubu można powiedzieć, że ostatni okres należy do dość udanych dla szkoleniowca. Pod jego wodzą OGC Nice udało się wywalczyć 5 pozycję w lidze francuskiej. Zajęcie tej lokaty pozwoli drużynie zaprezentować się na arenie międzynarodowej. OGC Nice w najbliższym sezonie zagra w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Za sukces należy także uznać dojście do finału Pucharu Francji. W meczu finałowym OGC Nice przegrało jednak z FC Nates 0-1.  Jednak kibicom interesującym się francuskim futbolem Christophe Galtier zapewne najbardziej kojarzy się z OSC Lille. Pod jego wodzą „Mastify” zdobyły w sezonie 2020/21 mistrzostwo kraju. Uprzednio wyczyn taki udało im się 10 lat wcześniej. Oczekujemy zatem na pozytywne wieści z Paryża odnośnie negocjacji. Rozpoczęcie współpracy drużyny z nowym trenerem to swoisty początek nowej ery w Paris Saint-Germain.