Transfery mistrzów Francji

W nadchodzącym sezonie Paris Saint-Germain będzie walczyć o utrzymanie tytułu mistrza Francji. Właściciel klubu – Qatar Sports Investments – gotowy jest wyłożyć na stół znaczące środki byle tylko umożliwić drużynie obronę pozycji w lidze. PSG może zatem przebierać w piłkarzach wystawionych na listy transferowe w poszukiwaniu gwiazd mogących wzmocnić drużynę. Z doniesień medialnych wiemy o przynajmniej dwóch potencjalnych transferach. I to nie byle jakich bo jeden z nich może opiewać na kwotę nawet 70 mln euro!

Wielkie pieniądze na stole

Rok temu szeregi PSG zasilił jeden z lepszych defensorów w historii współczesnej piłki – Sergio Ramos. Jak jednak pokazał czas transfer ten nie był szczególnie udany od strony sportowej. Hiszpański stoper nie mógł za bardzo skorzystać z ogromnego doświadczenia gdyż przez większą część sezony miał problemy z kontuzjami. Mistrzowie Francji nie ustają w wysiłkach mających na celu wzmocnienie defensywy. Już niebawem zawodnikiem Paris Saint-Germain może zostać Milan Skriniar. Za grającego w Interze Mediolan Paris Saint-Germain zaproponowało aż 60 mln euro. Jednakże dla Interu ta kwota wciąż jest za niska. Sam zawodnik ustalił już warunki kontraktu – w nowym klubie będzie zarabiał 7,5 mln euro rocznie plus bonusy. Wciąż trwają negocjacje między klubami. Inter Mediolan chciałby otrzymać o 10 mln więcej niż proponuje PSG. Na dniach dowiemy się czy ostatecznie doszło do transakcji.

Środek pomocy też do wzmocnienia

PSG poszukuje również środkowego pomocnika. Wiele wskazuje na to, że klub jest zainteresowany nabyciem Seko Fofany grającego w FC Lens. 27-letni zawodnika wydaje się posiadać odpowiednie doświadczenie i umiejętności żeby móc wspierać mistrzów Francji w drodze po kolejne sukcesy. Negocjacje wciąż trwają, a zawodnikiem zainteresowanych jest także kilka innych klubów. Fofana nie chce opuszczać Francji, więc jeśli tylko PSG będzie skłonne zapłacić około 35 mln euro to zapewne dojdzie to podpisania umowy. Czekamy na dobre wieści z Parc des Princes.