Pierwsza wpadka i czystki w zespole

W jednym z wcześniejszych artykułów informowaliśmy o ambitnym celu postawionym przez działaczy klubu przed piłkarzami. Dla sztabu szkoleniowego PSG zdobycie mistrzostwa Francji to za mało. Działacze klubu oczekują, że uda się zdobyć tytuł i jednocześnie nie przegrać ani jednego spotkania ligowego w sezonie 2022/23. Jak do tej pory Paris Saint-Germain wręcz demolowało swoich rywali. Jednak ostatnie spotkanie przeciwko AS Monaco zdecydowanie nie poszło po myśli podopiecznych Galtiera. W pewnym momencie „Paryżanie” musieli nawet gonić wynik.

Pierwsze potknięcie

PSG po 4. kolejce wciąż pozostaje liderem ligi francuskiej. Jednak mecz z AS Monaco jest swoistym kubłem zimnej wody na głowy zawodników i sztabu szkoleniowego mistrzów Francji. Do tej pory wszystkie mecze były wygrywane przez PSG bez najmniejszych problemów. W 3 spotkaniach Neymar i spółka zdobyli aż 17 bramek i stracili tylko 3. Jednakże niedzielne spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. To goście pierwsi zdobyli gola. W 20. minucie Monaco przeprowadziło kontratak, który celnym strzałem wykończył Kevin Volland. Jeszcze przed przerwą utracie kolejnej bramki zapobiegł Donnarumma. PSG goniło wyniki, ale miało ogromny problem z przebiciem się przez szczelną obronę Monaco. Wyrównującą bramkę zdobył Neymar, który najpierw wywalczył, a później wyegzekwował rzut karny. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Wietrzenie szatni

Sztab szkoleniowy PSG jeszcze podczas obecnego okna transferowego chce pozbyć się kilku niepotrzebnych zawodników. Już niebawem w barwach Juventusu będzie występować Leandro Paredes. Zawodnik sam chciał przenieść się do włoskiego klubu. Drużynę z Paryża opuszcza także Edouarda Michuta. Pomocnik będzie najprawdopodobniej grać w Sunderlandzie w Championship. Kolejni dwaj piłkarze zmieniający barwy klubowe to Layvin Kurzawa i Idrissa Gueye. Obaj trafią na wyspy. Gueye jest łączony z Evertonem, natomiast Kurzawa ma grać w Fulham. Wkrótce okaże się czy Galtier planuje jeszcze jakieś przetasowania.