West Ham bliski sprowadzenia zawodnika PSG

West Ham United jest coraz bliżej sprowadzenia bramkarza Paris Saint-Germain – Alphonso Areoli. W grę ma wchodzić roczne wypożyczenie z opcją wykupu. Poprzedni sezon francuski bramkarz spędził na wypożyczeniu w angielskim Fulham. Jednak niedawno wrócił do Paryża. Nie podjęto decyzji o pozostaniu Areoli w klubie z Londynu ponieważ Fulham spadło z Premier League. Paryżanie nie chcieli, by ich bramkarz występował na poziomie Championship.

Alphonso Areola ma wciąż dwa lata do końca kontraktu, który wiąże go z Paris Saint-Germain. Jednak według wielu dziennikarzy, Francuz nie ma przyszłości w klubie z Parc-des-Prince. W związku z tym chciałby przenieść się do klubu, który obdarzy go zaufaniem, a w konsekwencji wykupi. Takim klubem może być West Ham. „Młoty” mają za sobą dobry sezon w Premier League, a przed nowymi rozgrywkami chcą się wzmocnić na tyle, by móc powalczyć o top cztery.

W Londynie Areola musiałby rywalizować z Łukaszem Fabiańskim. 36-letni reprezentant Polski przedłużył niedawno kontrakt z West Hamem o rok. Francuz miałby być jego godnym następcą. Sporo się mówi o powolnym odsuwaniu Polaka z pierwszej drużyny i zamienieniu go na „młodszy model”.

źródło: sportslens.com