Zmiana strategii PSG

Zbudowanie drużyny piłkarskiej liczącej się w europejskich rozgrywkach nie jest łatwym zadaniem. Nie wystarczy mieć worka pieniędzy, za które kupi się topowych piłkarzy. Największe klubu w wyprzedzeniem na kilka lat do przodu planują swoje ruchy. Przeprowadzając transfery biorą pod uwagę wiele czynników takich jak chociażby wiek piłkarza. W drużynie, która chce osiągać sukcesy wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Ogromną rolę odgrywa również szkolenie młodzieży. Często zdarza się tak, że zawodnik grający od najmłodszych lat w klubie staje się po latach filarem drużyny seniorów. Zarząd PSG dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też planuje zmianę w podejściu do pracy z juniorami.

Plac budowy

Paris Saint-Germain jest w trakcie budowania nowego obiektu szkoleniowego. W ramach projektu dostępne mają być boiska, sale umożliwiające odnowę biologiczną czy też siłownie. Planując nowe centrum sportowe, zarząd klubu wziął pod uwagę plany dotyczące szkolenia młodych piłkarzy. W związku z tym nie zabraknie także specjalnych sal treningowych dla drużyn młodzieżowych. Jak donosi sztab szkoleniowy w nowym centru treningowym wszystko będzie wyróżniało się nowoczesnością i dopasowaniem do najnowszych metod szkoleniowych. Zatem każdy młody piłkarz będzie miał idealne warunki i pracować i móc się optymalnie rozwijać.

Wyłącznie rodzimi zawodnicy

Cele PSG w zakresie szkolenia młodzieży są bardzo ambitne. Nasser Al-Khelaifi powiedział w jednym z wywiadów, że chciałby wyszkolić przyszłego Kyliana Mbappe. Natomiast w ramach wieloletniej strategii drużyny klub miałby się składać wyłącznie z zawodników pochodzących z Paryża. Taki plan wydaje się być bardzo trudny do realizacji. Jednakże w stolicy Francji jest wielu utalentowanych młodzików, więc nie należy przekreślać całkowicie tego zamierzenia. Warto przy okazji przypomnieć, że na mistrzostwach świata w 2018 roku trzon drużyny Francji stanowili piłkarze z Paryża. Działacze klubu liczą, że mądrze podchodząc do tematu będą wstanie powtórzyć ten wyczyn.