Poważne zakupy

Niedawno informowaliśmy o ambitnych planach zarządu PSG dotyczących opierania trzony zespołu na wychowankach klubu. Paryżanie robiąc co tylko mogą żeby plany te udało się zrealizować. Trzeba jednak otwarcie sobie powiedzieć, że wychowanie piłkarzy to zadanie na kilka lat. Trudno zatem oczekiwać, że już w tym sezonie Paris Saint-Germain będzie szukać wzmocnień wśród młodych zawodników ze swojej szkółki. A zatem drużynie pozostaje szukać wzmocnień na rynku transferowym. Obecni mistrzowie Francji za jeden z celów na najbliższy sezon stawiają sobie obronę tytułu. Aby cel ten zrealizować pozyskanie nowych zawodników na kluczowe pozycje jest koniecznością.

Gra na 3 w obronie

Nowy szkoleniowiec PSG jest w swoim planie taktycznym mocno nastawiony na grę trzema środkowymi obrońcami. Ponieważ do tej pory zespół nie grał takim ustawieniem, jednym z priorytetów okazuje się znalezienie środkowego obrońcy. W związku z tym jakiś czas temu działacze Paris Saint-Germain zaczęli negocjacje z Interem Mediolan w sprawie pozyskania Milana Skriniara. Przez dłuższy czas Inter nie był zbytnio zainteresowany ofertą przygotowaną przez klub z Paryża. Jednakże obecny kontrakt, jaki wiąże Skriniara z Interem wygasa w przyszłym roku i jeśli Włosi chcą zarobić na odejściu zawodnika, to teraz mają ostatnią szansę.

Ktoś musi strzelać

W PSG nikt nie zapomina o tym, że mecze wygrywa się strzelając bramki. Dlatego też, pozyskanie napastnika jest celem transferowym postawionym przed sztabem klubu. W związku z potencjalnym odejściem z klubu Mauro Icardi, zdobycie nowego snajpera staje się zadaniem mocno naglącym. Na celowniku PSG jest kilku zawodników. Możliwy jest transfer Hugo Ekitike, jednakże o zawodnika zabiega także Newcastle. Innym potencjalnym kandydatem jest Goncalo Ramos. Młody portugalski piłkarz coraz lepiej prezentuje się w Benfice. Szkoleniowcy PSG widzą ogromy potencjał w młodym zawodniku, możliwe zatem że już niebawem zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek klubu. Oczekujemy decyzji ze strony drużyny w najbliższych dniach.