Czas na wielkie zmiany w PSG. Jest już pierwsza ofiara klęski

Paris Saint-Germain poszukuje osoby na stanowisko dyrektora sportowego — poinformował na Twitterze słynny francuski dziennikarz Romain Molina. Oznacza to, iż czas Leonardo w paryskim klubie, są policzone. A to dopiero początek wielkich zmian związanych ze zwolnieniami.

To był prawdziwy koszmar

Paris Saint-Germain przeżyło w środowy wieczór prawdziwy horror. Po zwycięstwie w doskonałym stylu w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:0) nadszedł czas na rewanż na Santiago Bernabeu. Tym razem także zaczęło się świetnie, gdyż jeszcze w pierwszej połowie paryżanie objęli prowadzenie dzięki bramce Kyliana Mbappe.

Horror rozpoczął się jednak w trakcie drugiej połowy. Po nieszczęsnym błędzie Gianluigiego Donnarummy wynik wyrównał Karim Benzema, po czym drużyna Carlo Ancelottiego dostała wiatru w żagle. Francuz dodał jeszcze dwa gole i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Z awansu do ćwierćfinału cieszyli się więc zawodnicy Realu Madryt.

Leonardo żegna się z PSG. Klub poszukuje nowego dyrektora sportowego

Po tej przegranej zarząd PSG całkowicie stracił cierpliwość i zadecydował przeprowadzić rewolucję w klubie. Prezes Nasser Al.-Khelafi ubolewa nad kolejną straconą szansą na triumf w lidze Mistrzów. Co więcej, w pierwszej kolejności zamierza rozstać się z dyrektorem sportowym Leonardo. 52-latek ma ponoć trudności w dogadywaniu się z młodymi piłkarzami i ich partnerkami. Jednak głównym powodem jest to, że nie trafia z wyborami trenerów. Francuski dziennikarz Romain Molina podaje, że paryżanie rozpoczęli już poszukiwania nowego kandydata na to stanowisko.  Francuskie media są przekonane, iż rezygnacja ze współpracy z Leonardo jest dopiero początkiem. Przed klubem gruntowna przebudowa w trakcie letniego okienka transferowego. Katarczycy pogodzili się już z rozstaniem z Kylianem Mbappe, jednak według Moliny z Paryżem może się pożegnać również Neymar. Co więcej, przesądzone jest także odejście Mauricio Pochettino.