Kibice napadli na Layvina Kurzawę pod ośrodkiem treningowym

Frustracja powstała wśród kibiców Paris Saint-Germain z każdym meczem wzrasta. Część z nich nie ogranicza się już do kwestii wynagrodzenia konkretnych zawodników. Co gorsza, szukają oni konfrontacji.  

Wielka frustracja kibiców związana z sytuacją PSG  

Ekipa PSG znajduje się obecnie w nie najlepszym dla siebie okresie. Pomimo faktu, że podopieczni Mauricio Pochettino pewnie zmierzają po mistrzostwo Francji, kibice i działacze nie są zadowoleni. Pragną oni odniesienia sukcesów w Europie. Tych w aktualnym sezonie z pewnością jednak nie doznają, gdyż Realowi Madryt udało się odwrócić losy starcia i wyeliminować paryżan z Ligi Mistrzów. Miało to miejsce już w 1/8 finału.  

Taki scenariusz wywołał ogromne rozgoryczenia. Szczególnie że kadrowo zespół miał być postrachem na całym kontynencie. Przy okazji ostatniego spotkania z Girondins Bordeaux zawodnicy byli wygwizdywani z nielicznymi wyjątkami, choćby w przypadku Kyliana Mbappe. Piłkarz jeszcze nie podjął decyzji o swojej przyszłości.  

Faza frustracji zdaje się wchodzić na wyższy poziom. W mediach społecznościowych można spotkać nagranie grupy mężczyzn, którzy biegną za samochodem w okolicach ośrodka treningowego wicemistrzów Francji. Kierowcą pojazdu był nie kto inny, jak Layvin Kurzawa. Co więcej, gdy mężczyźni dopadli go na światłach, nakłonili go do otwarcia drzwi. Napastnicy podjęli próbę dosadnego wyjaśnienia czegoś zawodnikowi PSG. W dodatku jeden z nich naruszył jego przestrzeń osobistą.  

Satysfakcja sfrustrowanych kibiców  

PSG nie poinformowało, iż zawodnikowi miałoby coś się stać w zaistniałym zdarzeniu. Autor nagrania dopisał na Snapchacie wymowna wypowiedź. Głosiła ona, że mężczyźni wpadli na Layvina Kurzawę pod ośrodkiem treningowym. Co więcej, stwierdził on, że grupa dopadnie wszystkich zawodników.  

Co interesujące, lewy obrońca ma nieduży wpływ na postawę ekipy w obecnej kampanii. Lwią część sezonu przeznaczył na leczenie kontuzji, a nieustanne urazy sprawiają, iż nie cieszy się dużym zaufaniem trenera. Swój ostatni, a zarazem jedyny występ zaliczył w Superpucharze Francji, które odbyło się w sierpniu 2021 roku. Na murawie pojawił się zaledwie na ostatnie 10 minut, a PSG przegrało wtedy z Lille OSC 0:1.