Dwóch nowych zawodników w PSG

Już niebawem paryski klub rozegra pierwszy oficjalny mecze w sezonie 2022/23. W najbliższą niedzielę drużyna prowadzona przez Christophera Galtiera zmierzy się z FC Nantes. Stawką spotkania będzie Superpuchar Francji. Do inauguracji sezonu coraz bliżej, ale klub nie ustaje w działaniach mających zapewnić dopływ świeżej krwi do drużyny. W przeciągu ostatnich kilku dni na Parc des Princes pojawiło się dwóch nowych zawodników. Jeden z nich będzie stanowił wzmocnienie linii obrony. Drugi jest bardzo perspektywicznym napastnikiem.

Wszechstronny defensor

Pierwszym nowym zawodnikiem, którego transfer Paris Saint-Germain ogłosiło kilka dni temu jest Nordi Mukiele. O defensora walczyło także Chelsea Londyn, jednakże ostatecznie to Paryżanie dopięli negocjacje. Mukiele nominalnie jest prawym obrońcom. W przeszłości pokazał się jednak jako zawodnik dość wszechstronny mogący z powodzeniem grać na środku obrony, czy też boku pomocy. PSG odkupuje piłkarza od RB Lipsk płacąc 16 mln euro odstępnego i zawierając w umowie klauzulę o bonusach mogących wynieść kolejne 4 mln euro. Nordi Mukiele z nowym pracodawcą podpisał kontrakt na kolejne 5 sezonów. Obrońca jako junior trenował w drugoligowym Paris FC. Można więc powiedzieć, że dla piłkarza jest to powrót w rodzinne strony.

Młody napastnik

Drugim piłkarzem, który został zakontraktowany ostatnimi czasy przez PSG jest Hugo Ekitike. 20-letni napastnik jest rewelacją minionego sezonu w lidze francuskiej. W klubie pojawi się na zasadzie wypożyczenia ze Stade Reims. Jednak umowa wypożyczenia zawiera zapis o możliwości definitywnego wykupienia piłkarza z kwotę 36 mln euro. Możliwe zatem, że młody piłkarz trafi do Paryża na dłużej. Bardzo udany miniony sezon, podczas którego Ekitike strzelił 10 bramek, sprawił że zawodnikiem zaczęły interesować się największe europejskie marki. Podobno 20-latkiem zainteresowany był Bayern Monachium, który widział w nim następcę Roberta Lewandowskiego. Jednak sam zawodnik zdecydował, że chce kontynuować karierę w lidze francuskiej. Teraz będzie miał szansę na występy obok gwiazd formatu Neymara.